01W dniach 26-28.04.2024 r. na terenie strzelnicy Ligi Obrony Kraju   oraz  na terenie  Lasu Miejskiego w Olsztynie  odbyły się Mistrzostwa Polski w dwuboju obronnym organizowanym przez Ligę Obrony Kraju  w których  w rywalizacji sportowej zmierzyły się najlepsze zespoły z całego kraju.

Uczniowie z „Mechanika” pod opieką  nauczyciela Krzysztofa Rosińskiego po raz  kolejny  udowodnili ,że należą do najlepszych w kraju.

Przez dwa dni sześć reprezentacji regionalnych  i dwie  wojewódzkie Ligi Obrony Kraju  z całej Polski walczyło ze sobą o tytuł  mistrzowski.

      Drużyna Szkolnego koła LOK  z Zespołu Szkół Mechanicznych w Radziejowie ( Alicja Przybylska , Hanna Pawlak, Monika Lewandowska, Dawid Miastkowski , Marcin Przespolewski , Cyprian  Zalesiński )   reprezentowała Rejonową Organizacje LOK Pomorza Gdańskiego i Kujaw. 

    Zawodnicy rywalizowali ze sobą w marszobiegu, rzucie granatem, strzelaniu do biathlonek oraz w pojedynku strzeleckim. Zmagania były niezwykle wyczerpujące           i wymagały od uczestników nie tylko umiejętności technicznych, ale także umiejętności błyskawicznego podejmowania decyzji szczególnie w  konkurencji  strzeleckiej. Poziom zawodów  był bardzo wysoki ,szczególnie konkurencje strzeleckie. Obie drużyny sprostały temu zadaniu .

 Na szczególne wyróżnienie zasługuje drużyna chłopców, która w konkurencji marszobieg była bezkonkurencyjna zdobywając drużynowo pierwsze miejsce oraz trzy pierwsze miejsca indywidualnie. W poszczególnych konkurencjach zajęliśmy : dziewczęta drużynowo drugie miejsce w marszobiegu i podobnie jak chłopcy trzecie miejsce w pojedynkach  strzeleckich .

Po podsumowaniu konkurencji marszobiegu bojowego i pojedynków strzeleckich w klasyfikacji generalnej w grupie chłopców, drużyna chłopców z ”Mechanika” zdobyła pierwsze miejsce, natomiast dziewczęta w swojej grupie miejsce drugie.

 Łącznie w klasyfikacji  generalnej obu grup reprezentacja z ZSM zdobyła wicemistrzostwo Ligi Obrony Kraju ulegając jedynie reprezentacji Podkarpackiej Organizacji Wojewódzkiej LOK z Rzeszowa.

Wszystkim serdecznie  gratulujemy.

 Jesteśmy z  Was dumni !!!

 

               

 

We use cookies

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.