klasa mundurowa specjalizacja: wojskowa lub policyjnalogistyk

Technik logistyk zajmuje się planowaniem i obsługą procesów zaopatrzenia, produkcji, magazynowania, dystrybucji oraz odpowiada za zapewnienie właściwej jakości usługi satysfakcjonującej klienta przy możliwie najniższych kosztach logistycznych. Dzięki nauce w tej klasie zapoznasz się ze specyfiką tego obszaru gospodarki narodowej a dodatkowo nabędziesz umiejętności udzielania pomocy w różnych sytuacjach życiowych oraz uprawnienia „Prowadzącego strzelanie”.
Po ukończeniu szkoły można znaleźć zatrudnienie w wielu dziedzinach gospodarki m.in.: spedycji, handlu, usługach lub kontynuować naukę na uczelniach wyższych o kierunkach takich jak: logistyka, transport międzynarodowy, spedycja, ekonomia. Kandydat wybiera specjalność w momencie składania oryginalnych dokumentów w szkole.

ABSOLWENT BĘDZIE PRZYGOTOWANY DO WYKONYWANIA NASTĘPUJĄCYCH ZADAŃ ZAWODOWYCH: planowania i organizowania prac związanych z procesem logistycznym w łańcuchach dostaw, zarządzania zapasami i przestrzenią magazynową, tworzenia planów dostaw, wykorzystywania nowoczesnych programów informatycznych przy realizacji zadań zawodowych w przedsiębiorstwie logistycznym, planowania procesów przechowywania i transportowania towarów planowania, organizowania i dokumentowania procesów transportowych i obliczania kosztów dostawy i magazynowania towarów, ustalania cen za usługi transportowe, prowadzenia rozliczeń z klientami krajowymi i zagranicznymi, stosowania międzynarodowych standardów identyfikacji, monitorowania zarządzania gospodarką odpadami, stosowania zasad odpowiedzialności zawodowej, optymalizowania działalność przedsiębiorstwa logistycznego, posługiwania się językiem obcym w branży logistycznej, przestrzegania zasad kultury i etyki, organizowania pracy zespołu w przedsiębiorstwie logistycznym.

Folder zawodu TECHNIK LOGISTYK


 

We use cookies

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.