„LEKCJA, KTÓREJ POWIELANIE GROZI RELEGOWANIEM ZE SZKOŁY”

fotolia 8262644 subscription xxl 800x600 21568005 marca 2015 roku w świetlicy szkolnej odbył się apel pod wiele mówiącym tytułem ”Czy papieros szkodzi - lekcja, której powielanie grozi relegowaniem ze szkoły”, podczas którego gościliśmy panią Janinę Kowalską z Zarządu Oddziału Rejonowego PCK w Radziejowie. Imprezę przygotowali członkowie i sympatycy Szkolnego Koła Polskiego Czerwonego Krzyża z opiekunami, paniami: Agnieszką Górczyńską i Jolantą Siekacz oraz uczniowie klasy 1 Log pod wodzą wychowawcy pana Wiesława Gapskiego.

            Żartobliwa forma apelu, mimo trudnego tematu, sprawiła, że zostaliśmy nagrodzeni gromkimi brawami.

"Papieros, ćmik, pet, fajka - palisz, czujesz, BAJKA! 
Smolistych zalet ma on kilka.
Można porównać go do zachowania wilka.
Papieros niczym wilk wkrada się w twe ciało, choć niszczy twoje płuca 
i tak masz go za mało.”

Nie bez przyczyny przygotowaliśmy ten apel. Widać na co dzień, że palenie papierosów jest wśród uczniów dużym problemem. Nie zastanawiamy się teraz, co nas czeka w przyszłości, za kilka, kilkanaście lat. Przecież będziemy mieć dzieci, rodziny! Kto o nie zadba, jeśli będziemy chorować na raka krtani, płuc? Najczęściej występującymi nowotworami u mężczyzn są nowotwory płuca stanowiące około 1/5 zachorowań na raka. Może te pół godziny coś zmieni, może ktoś się zastanowi. Życzymy powodzenia!

"Czas na wnioski. Nikotynizm drogi uczniu to palenie papierosów, tytoniu żucie lub tabaki zażywanie.
Uzależnienie, niewola - mówią, i rację mają!

                                                                                                           Hubert Woźniak

Galeria

Partnerzy

Partner nr1

Partner nr2

Partner nr3

Sponsorzy

Powiat Radziejowski

Sponsor2

RYDZ

Krukowiak

Sponsor5

Sponsor6

Sponsor7

Sponsor8