XXIII Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia

PC190107 - Kopia19 grudnia 2014 roku w Naszej Szkole odbył się rejonowy (powiatowy) etap ogólnopolskiej XXIII Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia, przeprowadzony przez panie: Janinę Kowalską i Marię Podgórską z Zarządu Rejonowego PCK w Radziejowie. Uczestnicy Olimpiady musieli wykazać  się wiedzą dotyczącą m.in.: zdrowego odżywiania, przeciwdziałania uzależnieniom, ekologii oraz zasad udzielania pierwszej pomocy.

W kategorii szkół gimnazjalnych zwyciężyła Karolina Pniewska – Państwowe Gimnazjum w Topólce, przygotowana przez panią Ewę Lorenc. Wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych najlepszy wynik osiągnął Hubert Wożniak – ZSM w Radziejowie, przygotowany przez panią Agnieszkę Górczyńską i Jolantę Siekacz.

20 marca 2015 roku odbędzie się etap okręgowy w Bydgoszczy, w którym oprócz testów uczestnicy Olimpiady będą musieli przeprowadzić akcję prozdrowotną lub ekologiczną w swojej lokalnej społeczności. 32 najlepszych, młodych liderów w promowaniu zdrowego stylu życia zmierzy się w finale Olimpiady zaplanowanym na 28 - 30 maja 2015 r.

Finaliści powalczą o indeks Uniwersytetu Medycznego w Łodzi na wybranym kierunku Wydziału Nauk o Zdrowiu, a także 6 tabletów LENOVO przekazanych przez głównego partnera Olimpiady - firmę Coca-Cola HBC Polska, dla uczestników finału, którzy zdobędą najwięcej punktów. Wyróżnieniem jest również sam wyjazd na finał – olimpijczycy spędzą razem trzy dni w jednym z Ośrodków Szkoleniowych PCK, uczestnicząc w warsztatach, realizując zadania i integrując się.

                                                                                          Agnieszka Górczyńska

                                                                                           Jolanta Siekacz

Galeria

Partnerzy

Partner nr1

Partner nr2

Partner nr3

Sponsorzy

Powiat Radziejowski

Sponsor2

RYDZ

Krukowiak

Sponsor5

Sponsor6

Sponsor7

Sponsor8