Święto Polskiego Czerwonego Krzyża w Mechaniku

d26815bce7d84d49a90a6a7e848c413a28 listopada 2014 w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji 95-lecia Polskiego Czerwonego Krzyża oraz Dni Honorowych Dawców Krwi. Podczas części oficjalnej głos zabrała Prezes Zarządu Rejonowego PCK w Radziejowie pani Alina Krupińska, serdecznie dziękując wszystkim członkom PCK w powiecie radziejowskim za owocną współpracę i szerzenie głównych idei PCK: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności, niezależności, dobrowolności, jedności i powszechności. Klub krwiodawców z Mechanika uhonorowano dyplomem za zajęcie 4 miejsca w województwie kujawsko-pomorskim w Turnieju Szkół Ponadgimnazjalnych „Młoda krew ratuje życie”. Po raz kolejny udowodniliście, że zawsze można na Was liczyć! Krwiodawcy z ZS RCKU w Przemystce otrzymali podziękowanie za udział w Turnieju.

Zarząd Oddziału Rejonowego PCK w Radziejowie dokonał podsumowania konkursu literackiego „Nie biorę – dlaczego?”. Komisja konkursowa przyznała:

 Szkoły podstawowe (kl. VI)

I miejsce Julii Szymczak – SP w Topólce,

II miejsce Weronice Szczęsnej – SP w Płowcach,

III miejsce Agacie Kaniewskiej – SP w Byczu,

 Wyróżniono prace:

Tamary Kardacz – SPS w Radziejowie,

Tanitty Kowalskiej – SP w Dębołęce,

Sebastiana Waloszka – SP w Kościelnej Wsi,

Olgi Walczak – SP w Izbicy Kuj.

 Gimnazja:

I miejsce – Wiktorii Wąsikowskiej – PG w Topólce,

II miejsce – Aleksandrze Kubiak – PG w Witowie,

III miejsce – Annie Patyk - PG w Witowie.

 Szkoły średnie:

I miejsce – Milenie Szklarskiej – ZS RCKU w Przemystce,

II miejsce – Darii Szklarskiej – ZSM w Radziejowie,

III miejsce – Patrycji Małek - – ZS RCKU w Przemystce.

 Program artystyczny przygotowali uczniowie Mechanika, członkowie i sympatycy Szkolnego Klubu HDK PCK „Czerwona Róża”. Jak w klasycznych filmach zaczęto od mocnego akcentu, czyli inscenizacji bitwy pod Solferino (z prawdziwymi wystrzałami), a skończono małą katastrofą, czyli awarią sieci elektrycznej. Wysłuchaliśmy pięknych wierszy i wzruszających piosenek z utworem „Jednego serca” Cz. Niemena na czele. Całość apelu można podsumować słowami: „Nie ma w życiu człowieka nic wspanialszego, niż kiedy jeden człowiek pomaga drugiemu, a szczególnie, gdy własną krwią ratuje mu zdrowie i życie.”

 SK HDK PCK „Czerwona Róża”

Galeria

Partnerzy

Partner nr1

Partner nr2

Partner nr3

Sponsorzy

Powiat Radziejowski

Sponsor2

RYDZ

Krukowiak

Sponsor5

Sponsor6

Sponsor7

Sponsor8