BOHATEROWIE DNIA DZISIEJSZEGO

indeks7 grudnia w Zespole Szkół Mechanicznych   w Radziejowie odbyła się wyjątkowa uroczystość. Świętowano dwa piękne jubileusze: 60-lecie Ruchu Honorowego Krwiodawstwa PCK w Polsce i 40-lecie działalności młodzieżowego Klubu HDK PCK „Czerwona Róża” w Zespole Szkół Mechanicznych w Radziejowie.

Czytaj więcej...

Działalność naszego Klubu HDK PCK „Czerwona Róża”

pckMiło nam ogłosić, że rozpoczęliśmy 39 rok działalności! Jak działamy? Właśnie na ręce opiekuna Klubu p. Agnieszki Górczyńskiej otrzymaliśmy podziękowanie od Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy za ostatnie 8 lat współpracy i 480 litrów oddanej krwi.

Czytaj więcej...

Spotkanie członków PCK w Płowcach

d26815bce7d84d49a90a6a7e848c413a13 czerwca w Płowcach odbył się piknik Polskiego Czerwonego Krzyża. Jak co roku uczniowie, członkowie szkolnych kół PCK, spotkali się na zorganizowanej przez Zarząd Rejonowy PCK imprezie, gdzie mogli wspólnie podsumować rok pracy. Dodatkowo odbyli podstawowe szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, w tym zasad wykonywania resuscytacji krążeniowo – oddechowej. Szkolenie przeprowadziła pani Janina Kowalska.

Zostały także rozstrzygnięte konkursy: plastyczny i literacki, na temat „Moja pierwsza wizyta u dentysty”. Martyna Szkudlarek z klasy I Tl zwyciężyła w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Gratulacje!

Gwoździem programu okazało się tworzenie karykatur opiekunów szkolnych kół PCK. Konkurencja ta dostarczyła wiele radości uczniom jak i opiekunom!

Spotkanie zakończyły konkurencje sportowe oraz zasłużony posiłek regeneracyjny prosto z grilla. Do zobaczenia za rok!

http://www.pomorska.pl/wiadomosci/radziejow/g/mlodzi-wolontariusze-pck-bawili-sie-na-pikniku-w-plowcach,12180424,24285768/

95 lat SK PCK

30 listopada 2016 r. w Zespole Szkół Mechanicznych im. Józefa Piłsudskiego w Radziejowie odbyła się podniosła uroczystość z okazji jubileuszu SK PCK oraz zakończenia obchodów Dni Honorowego Krwiodawstwa.

Czytaj więcej...

Oddawanie krwi w "Mechaniku"

04 października uczestniczyliśmy w akcji oddawania krwi. 40 osób zgłosiło się do pań z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Bydgoszczy, które na świetlicy koordynowały pobór krwi. Ostatecznie wyjechało od nas prawie 15 litrów bezcennego leku. Dziękujemy wszystkim chętnym i zapraszamy na następne akcje! Już w styczniu będzie kolejna okazja by pomóc potrzebującym.

SK HDK PCK „Czerwona Róża”

Galeria

Krwiodawcy w Mechaniku

Krwiodawcy w Mechaniku.

08.10.2015 roku gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy. Tłumnie młodzież zjawiła się pod świetlicą, żeby podzielić się najcenniejszym lekiem – krwią. Nie ma cenniejszej rzeczy niż chęć bezinteresownej pomocy drugiemu człowiekowi. W tym dniu zgłosiły się 43 osoby, ostatecznie do pobrania zakwalifikowano 34 dawców. Gratulujemy!

Zapraszamy na Dzień Honorowych Dawców Krwi już pod koniec listopada.

SK HDK PCK „Czerwona Róża”

Galeria

Krwiodawcy o narkotykach

Krwiodawcy o narkotykach.

d26815bce7d84d49a90a6a7e848c413a02 marca 2016 roku zorganizowaliśmy w Szkole imprezę propagującą zdrowy tryb życia i honorowe krwiodawstwo. Zaszczyciła nas swoją obecnością Prezes Zarządu Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Radziejowie pani Alina Krupińska.

Czytaj więcej...

„LEKCJA, KTÓREJ POWIELANIE GROZI RELEGOWANIEM ZE SZKOŁY”

fotolia 8262644 subscription xxl 800x600 21568005 marca 2015 roku w świetlicy szkolnej odbył się apel pod wiele mówiącym tytułem ”Czy papieros szkodzi - lekcja, której powielanie grozi relegowaniem ze szkoły”, podczas którego gościliśmy panią Janinę Kowalską z Zarządu Oddziału Rejonowego PCK w Radziejowie. Imprezę przygotowali członkowie i sympatycy Szkolnego Koła Polskiego Czerwonego Krzyża z opiekunami, paniami: Agnieszką Górczyńską i Jolantą Siekacz oraz uczniowie klasy 1 Log pod wodzą wychowawcy pana Wiesława Gapskiego.

Czytaj więcej...

Galeria

Partnerzy

Partner nr1

Partner nr2

Partner nr3

Sponsorzy

Powiat Radziejowski

Sponsor2

RYDZ

Krukowiak

Sponsor5

Sponsor6

Sponsor7

Sponsor8