Biathlon Zimowy 2016

Strzelcy z „Mechanika” Mistrzami Województwa w Biathlonie Zimowym 2016

13 lutego 2016 roku na strzelnicy Bractwa Kurkowego w Piechcinie odbyły się XVI Wojewódzkie Zawody Strzeleckie LOK w Biathlonie Zimowym 2016. Organizatorem zawodów było Biuro Kujawsko-Pomorskiego Zarządu Wojewódzkiego LOK w Bydgoszczy, Piechciński Klub Sportowy LOK Piechcin i Piechcińskie Bractwo Kurkowe w Piechcinie. W zawodach startowali strzelcy z Klubów Strzeleckich m.in. z Bydgoszczy, Inowrocławia, Kruszwicy, Żnina, Lubostornia, Kcyni, Radziejowa oraz zaproszeni goście i sympatycy strzelectwa sportowego z województwa kujawsko-pomorskiego. Kierownikiem zawodów była Olena Sakivska.

Zawodnicy zmagali się w strzelaniu do tarcz biathlonowych w dwóch postawach (leżąc i stojąc) po 10 strzałów w każdej postawie na odległość 50 m, strzelając do krążków o średnicy od 30 mm do 110 mm w czasie 30 minut. 10 osobowa reprezentacja Szkolnego Koła LOK z ZSM w Radziejowie nie zawiodła. W klasyfikacji indywidualnej w grupie kobiet uczennica kadetka Monika Grabowska – z klasy pierwszej technikum logistycznego – wywalczyła dla szkoły złoty medal, a Marta Mańkowska – z klasy czwartej technikum logistycznego srebrny medal. Tuż za podium znalazła się Marta Zachwieja - z klasy trzeciej technikum logistycznego. Natomiast w grupie chłopców na podium znaleźli się: Arkadiusz Kurtysiak zajmując drugie miejsce i Dawid Słodkiewicz z klasy trzeciej technikum logistycznego wywalczył brąz. Dzięki najlepszym wynikom w obu strzelaniach Arkadiusza Kurtysiaka, Dawida Słodkiewicza i Krzysztofa Rosińskiego, drużyna z „Mechanika” zdobyła pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej na 9 startujące zespołów. Osiągnięte wyniki to dobra zapowiedź zbliżającego się sezonu strzeleckiego dla strzelców z „Mechanika”.

Zawodnicy w oczekiwaniu na start mogli zwiedzać obiekty Piechcińskiego Bractwa Kurkowego oraz posilić się pyszną grochówką. Zwycięzcy otrzymali puchary, medale i dyplomy. Dekoracji najlepszych zawodników dokonał Wiceprezes Zarządu Wojewódzkiego LOK Grzegorz Kruk. W trakcie zawodów panowała miła, sportowa atmosfera.

Opracował K. Rosiński

Galeria

Partnerzy

Partner nr1

Partner nr2

Partner nr3

Sponsorzy

Powiat Radziejowski

Sponsor2

RYDZ

Krukowiak

Sponsor5

Sponsor6

Sponsor7

Sponsor8