Zawody strzeleckie z okazji 70 rocznicy wyzwolenia Radziejowa

Kopia P1241055           Na strzelnicy w Zespole Szkół Mechanicznych w Radziejowie 24 stycznia 2015 roku odbył się Otwarty Turniej Strzelecki z okazji 70 rocznicy wyzwolenia miasta spod niemieckiej okupacji. Celem zawodów było upamiętnienie rocznicy wyzwolenia miasta. Uczestnicy imprezy mieli okazję potrenować celność oka w strzelaniu do tarcz strzeleckich i sprawdzić swoje umiejętności w tej dyscyplinie sportowej.

Organizatorami zawodów byli: Burmistrz miasta Radziejów, Szkolne Koło LOK działające przy ZSM w Radziejowie, Starostwo Powiatowe w Radziejowie i Zarząd Wojewódzki LOK w Bydgoszczy.

W zawodach startowali zawodnicy reprezentujący kluby strzeleckie m.in. z Bydgoszczy, Inowrocławia, Włocławka, Kruszwicy, zakładów pracy, szkół, sympatycy strzelectwa sportowego, zaproszeni goście i mieszkańcy miasta.

Zawody rozegrano w trzech konkurencjach strzeleckich. Głównym sędzią zawodów był Prezes Rejonowego Koła LOK w Kruszwicy, sędzia klasy I – Ryszard Greinert.

Rywalizacja strzelecka rozpoczęła się od konkurencji pistolet centralnego zapłonu , w której została przeprowadzona klasyfikacja open i klasyfikacja zawodników z miasta Radziejów i okolic. W klasyfikacji open najcelniej strzelał Stanisław Kowalewski z Klubu Strzeleckiego „Mistrz” z Włocławka zdobywając 89/100pkt, drugie miejsce wywalczył Przemysław Zalewski z Klubu Strzeleckiego LOK „Pogranicznik” z Bydgoszczy   uzyskując 88/100pkt, a trzecie miejsce z taką samą ilością pkt. przypadło dla Roberta Nowaka z Klubu Strzeleckiego LOK „Pogranicznik” z Bydgoszczy. W klasyfikacji zawodników miejscowych z Radziejowa i okolic najlepiej strzelał Bogdan Urbański z Bronisławia uzyskując 87/100pkt. drugie miejsce wywalczył Marcin Smykowski z Radziejowa zdobywając 89/100pkt, a trzecie miejsce przypadło Rafałowi Stasiakowi z Komendy Powiatowej Policji w Radziejowie z wynikiem 78/100pkt.

Podobnie przebiegała rywalizacja drugiej konkurencji - pistolet sportowy kal. 5,6 mm. Rywalizowało 38 zawodników i zawodniczek. Poszczególne miejsca zajęli: pierwsze miejsce Marcin Smykowski z Radziejowa – 93/100pkt, drugie Kazimierz Pieczyński z Klubu Strzeleckiego KOM-Rol - Kobylniki 91/100pkt.trzecie – Bogdan Urbański z Bronisławia z wynikiem 91/100pkt.Następnie przeprowadzona została konkurencja strzelania karnawałowego o replikę „pistoletu Mauser”. W tej konkurencji najlepiej strzelał Kazimierz Pieczyński z Klubu Strzeleckiego KOM-ROL Kobylniki, drugie miejsce zdobył Kamil Habecki z Koła LOK Radziejów, a trzecie miejsce wywalczył Janusz Koprowski ze Straży Miejskiej z Włocławka.

W trzeciej konkurencji – strzelanie z karabinka sportowego prowadzona była klasyfikacja indywidualna i zespołowa. Zawodnicy mieli do oddania po 5 strzałów próbnych i 10 strzałów ocenianych po dwa strzały do tarczy strzeleckie oddalonej o 25 m w postawie leżącej. Poziom rywalizacji strzeleckiej był bardzo wysoki ,o czym świadczą wyniki uzyskane przez zawodników. W klasyfikacji indywidualnej czołowe miejsca przypadły dla zawodników, którzy wystrzelali więcej dziesiątek. Pierwsze i drugie miejsce zdobyły zawodniczki Szkolnego Koła LOK działającego przy ZSM w Radziejowie: Marta Zachwieja 100/100pkt. i Marta Mańkowska 99/100pkt, a trzecie miejsce przypadło dla Krystiana Patyka z Osięcin, który uzyskał 99/100pkt. W tej konkurencji przeprowadzona została klasyfikacji dla najlepszego zawodnika strażaka z Ochotniczych Straży Pożarnych powiatu radziejowskiego. Zwyciężył w niej Mirosław Kowalski z Ochotniczej Straży Pożarnej w Płowcach.

W klasyfikacji drużynowej – startowało siedem drużyn - najlepsi okazali się strzelcy z Szkolnego Koła LOK z ZSM w Radziejowie. Drużyna w składzie Marta Zachwieja, Marta Mańkowska i Agata Sadowska zdobyła 296/300pkt. Drugi był zespół z Publicznego Gimnazjum Powiatowego w Radziejowie (Aleksandra Żółkowska, Maciej Nowak i Wiktoria Piotrowska) zdobywając 280/300pkt. Na trzecim miejscu znaleźli się strzelcy reprezentujący Komendę Powiatową Straży Pożarnej w Radziejowie (Mariusz Szarecki, Tomasz Prusak, Arkadiusz Pawlak ) uzyskując267 /300pkt.

Zawody zostały przeprowadzone wzorowo pod względem organizacyjnym. Należą się słowa uznania i podziękowania za okazaną pomoc w przeprowadzeniu zawodów Mirosławowi Kowalskiemu, Iwonie Matuszak, Bożenie Żak oraz członkom Szkolnego Koła LOK działającego przy ZSM w Radziejowie. Sponsorom: Studio Foto – Wiesławowi Sobczakowi, Dyrektorowi Firmy Olkop – Robertowi Białkowskiemu Andrzejowi Mielcarkowi, Tomaszowi Dominiakowi, Marcinowi Smykowskiemu oraz Grzegorzowi Piaseckiemu – radnemu powiatu radziejowskiego.

Zwycięzcy otrzymali puchary, pamiątkowe dyplomy.

Dekoracji zwycięzców, wręczenia pucharów i dyplomów dokonali: Burmistrz miasta Radziejów – Sławomir Bykowski, Dyrektor ZSM w Radziejowie – Arkadiusz Włodarski, v- ce Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Zwiazku OSP RP Piotr Muszyński. Atrakcja zawodów było odegranie przez Marcina Smykowskiego hejnału rozpoczynającego i kończącego zawody oraz wspólne zdjęcie uczestników z organizatorami.

 

Tekst: Krzysztof Rosiński

Galeria

Partnerzy

Partner nr1

Partner nr2

Partner nr3

Sponsorzy

Powiat Radziejowski

Sponsor2

RYDZ

Krukowiak

Sponsor5

Sponsor6

Sponsor7

Sponsor8