Kurs „Spawania”

Uczniowie technikum mechanicznego oraz zasadniczej szkoły zawodowej w zawodzie ślusarz i monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie uczestniczyli w kursie na uprawnienia spawania metodami MAG i MMA. Dwudziestu uczniów uczęszczało na zajęcia prowadzone przez p. J. Szyper i M. Jabłońskiego, następnie uczniowie przystąpili do egzaminu zewnętrznego zorganizowanego w pracowni spawalnictwa warsztatów szkolnych przez licencjonowanego egzaminatora. Wszyscy uczniowie zdali egzamin teoretyczny i praktyczny, otrzymali „Książki spawacza” oraz „Świadectwa egzaminu kwalifikacyjnego spawacza” – wydane przez Instytut Spawalnictwa w Gliwicach.

Kurs zorganizowany został w ramach projektu „Dobry zawód otwiera drzwi renomowanych firm II” współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

B. Gołębiewska

Kurs „Operator wózków widłowych z wymianą butli LPG”

Dziesięcioro uczniów technikum logistycznego w dniach 24 – 29.06.2019 r. uczestniczyło w kursie „Operator wózków widłowych z wymianą butli LPG”. Kurs zorganizowany został w ramach projektu „Dobry zawód otwiera drzwi renomowanych firm II” współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Nabyte przez uczniów kompetencje w zakresie:

  • podstawowej wiedzy z zakresu budowy i technologii robót,
  • praktycznego wykonywania robót maszyną,
  • wymiana butli gazowych w wózkach widłowych,
  • zapoznania z zagrożeniami występującymi przy obsłudze i pracy maszyną,

uczestnicy będą mogli wykorzystać w przyszłej pracy zawodowej.

B. Gołębiewska

Czytaj więcej...

Wyjazd uczniów do Włoch

erasmus 2 2018 01 02 10 15 30Informujemy, że projekt „Staże zagraniczne – praktyczne przygotowanie na europejskim poziomie” uzyskał akceptację w ramach programu Erasmus+. W marcu 2020 roku 30 uczniów naszej szkoły wyjedzie na miesiąc do Włoch, żeby tam poznać inną kulturę, podszkolić język angielski oraz zobaczyć jak się pracuje w innym kraju. Praktyki odbędą logistycy, informatycy, fryzjerzy oraz monterzy zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie. Rekrutacja już od października!

Agnieszka Górczyńska, Hanna Zabłocka

Pracownia logistyczna i informatyczna

W ramach projektu „Dobry zawód otwiera drzwi renomowanych firm II” z Działania 10.2.3 Kształcenie zawodowe Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko – Pomorskiego na lata 2014 – 2020, pracownia logistyczna została wyposażona w nowoczesne komputery All-in-one z programem do zarządzania małymi i średnimi przedsiębiorstwami, czytniki kodów kreskowych, drukarkę kodów kreskowych i etykiet logistycznych, ekran projekcyjny i projektor multimedialny. Ponadto pracownię informatyczną doposażono w zestawy komputerowe, serwer, drukarkę laserową oraz urządzenia, aparaty i narzędzia wykorzystywane na zajęciach dotyczących sieci komputerowych i sieciowych systemów operacyjnych.

W tak wyposażonych pracowniach zajęcia będą jeszcze bardziej atrakcyjne a młodzież chętniej będzie zdobywać nowe umiejętności zawodowe.

B. Gołębiewska

Czytaj więcej...

„Dobry zawód otwiera drzwi renomowanych firm II”

Zespół Szkół Mechanicznych w okresie od 11.04.2018 r. do 31.03.2020 r. będzie realizować projekt: „Dobry zawód otwiera drzwi renomowanych firm II”, w ramach poddziałania 10.2.3 Kształcenie zawodowe Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko – Pomorskiego na lata 2014 -2020.

W ramach projektu przewidziane są następujące działania:

-        wyposażenie pracowni informatycznej i logistycznej w sprzęt do nauki zawodu,

-        dodatkowe zajęcia pozalekcyjne dla uczniów z zakresu: wykonywania pomiarów budowlanych, kosztorysowania projektów, tworzenia sieci komputerowych, prowadzenia magazynów, tworzenia rysunków technicznych w CAD, chemii fryzjerskiej,

-        zdobycie nowych uprawnień w zakresie: kierowanie wózkami widłowymi oraz spawanie metodami MAG i MMA,

-        organizowanie staży w zakładach pracy.

Carving

POKL 2014 kolor - Kopia

Carving – to sztuka rzeźbienia w owocach i warzywach wywodząca się z Dalekiego Wschodu. Według najbardziej popularnej teorii wywodzi się ona z Tajlandii, gdzie do rzeźbienia używa się klasycznego noża tajskiego. Najczęściej tworzy się motywy roślinne, czasem zwierzęce. Popularne są także dodatkowe ozdoby w postaci liści lub gałązek.

Najlepiej pracuje się na takich owocach i warzywach jak: arbuzy, melony, dynie, papaje, ananasy, rzodkiewki, buraki, selery i marchewki.

Jak poradzili sobie nasi uczniowie do obejrzenia w galerii.

Galeria

Pracownia Fryzjerska

POKL 2014 kolor - Kopia

Możemy się pochwalić profesjonalną pracownią fryzjerską.

 

W ramach zajęć praktycznych młodzież klas budowlanych zmodernizowała pracownię. Wstawiono nowe meble, doposażono w drobny sprzęt, a wszystko to w ramach projektu: “Lepsza szkoła – lepszy start absolwentów kierunków szkól zawodowych” z Działania 9.2 POKL. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Młodzież jest bardzo zadowolona i z chęcią zabiera się za: loki, koki i stylizacje fryzur. Jedna z uczennic powiedziała: „z przyjemnością i ogromną chęcią chodzi się do szkoły tak wspaniale wyposażonej – można rozwijać swoje pasje zawodowe „.

 

       Pomysłodawca aranżacji wnętrza – Jolanta Szyper  

Galeria    

Lepsza szkoła – lepszy start dla absolwentów…

ZSM w okresie od 02.01.2014 r. do 28.08.2015 r. realizować będzie projekt: „Lepsza szkoła – lepszy start absolwentów kierunków szkół zawodowych”, realizowany w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Czytaj więcej...

Podkategorie

Partnerzy

Partner nr1

Partner nr2

Partner nr3

Sponsorzy

Powiat Radziejowski

Sponsor2

RYDZ

Krukowiak

Sponsor5

Sponsor6

Sponsor7

Sponsor8