Europejski Uniwersytet Latający

W Zespole Szkół Mechanicznych w Radziejowie w czerwcu gościł Europejski Uniwersytet Latający. Jest to ogólnopolska akcja prowadzona przez Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej i Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie. Wcześniej uczniowie otrzymali pakiet publikacji na temat Unii Europejskiej, przygotowali prezentację na temat wykorzystania różnych funduszy europejskich w naszym powiecie.

W szkole gościliśmy eksperta panią profesor Ewę Marię Szatlach, kierowniczkę Zakładu Stosunków Międzynarodowych Instytutu Nauk Politycznych UKW w Bydgoszczy i animatora Mateusza Koniecznego, socjologa, który kieruje Stowarzyszeniem Pracownia Inspiracji Kulturalnych.

Poprzez praktyczne lekcje europejskie chcemy pokazać uczniom i uczennicom, że Unia Europejska dotyczy bezpośrednio wielu obszarów ich codziennego życia a oni sami mogą mieć wpływ na decyzje podejmowane przez instytucje unijne. Po ciekawym i owocnym spotkaniu zostały plansze wykonane przez uczniów pokazujące wyobrażenia o przyszłości Unii Europejskiej.

Galeria

Partnerzy

Partner nr1

Partner nr2

Partner nr3

Sponsorzy

Powiat Radziejowski

Sponsor2

RYDZ

Krukowiak

Sponsor5

Sponsor6

Sponsor7

Sponsor8