VII Regionalny Przegląd Piosenki Szkół Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych Pomorza i Kujaw „King of the stage”

W dniu 25 stycznia 2018r. w Zespole Szkół Mechanicznych w Radziejowie pod honorowym patronatem marszałka Województwa Kujawsko - Pomorskiego Piotra Całbeckiego oraz starosty Powiatu Radziejowskiego Jarosława Kołtuniaka odbył się VII Regionalny Przegląd Piosenki Szkół Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych „King of the stage”. Festiwal zorganizowali Anna Alwin, Zbigniew Kozłowski. Oprawę techniczną festiwalu zapewnił Krzysztof Nejman muzyk, nauczyciel Zespołu Szkół i Placówek w Piotrkowie Kuj, lider zespołu „Equator”.

Na scenie zaprezentowały się zespoły rockowe oraz soliści, ze szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjalnych regionu Pomorza i Kujaw. Organizatorzy powołali jury w składzie: przewodniczący Beata Lipska absolwentka Szkoły Muzycznej we Włocławku, Włodzimierz Surdyk muzyk, lider zespołu „Malina Blues Band”, Jacek Deręgowski muzyk, wykładowca Diecezjalnego Studium Organistowskiego we Włocławku. Szeroki, różnorodny repertuar od piosenki współczesnej, przez rockową i aktorską oraz wysoki i wyrównany poziom uczestników spowodował, że jury burzliwie obradowało, tym bardziej, że przyznawało nagrody w trzech kategoriach: zespoły, soliści szkoły gimnazjalnej oraz soliści szkoły ponadgimnazjalnej. Nagrodę Grand Prix jury przyznało Weronice Chojnackiej z L.O. w Lubrańcu. Weronika Hospod z Zespołu Szkół Technicznych w Toruniu zdobyła I miejsce w kategorii solista szkoły ponadgimnazjalnej. W tej kategorii III miejsce przypadło Edycie Genczelewskiej z Zespołu Szkół Mechanicznych w Radziejowie. Pierwsze miejsce w kategorii solista szkoły gimnazjalnej przypadło Martynie Paradzińskiej z Gimnazjum w Lubrańcu. W kategorii zespół I miejsce zdobył „Inter-Banda” z Zespołu Szkół Przemysłu Spożywczego w Toruniu.

Laureaci byli mile zaskoczeni atrakcyjnymi i cennymi nagrodami, które udało się ufundować dzięki hojnym sponsorom. Pragniemy podziękować marszałkowi województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotrowi Całbeckiemu i wicemarszałkowi Dariuszowi Kurzawie za ufundowanie statuetki oraz nagrody Grand Prix, oraz staroście Jarosławowi Kołtuniakowi za ufundowanie nagród laureatom pierwszych miejsc w poszczególnych kategoriach oraz nagrody specjalnej, którą otrzyma nasz „król seny”. Wyrażamy podziękowania dla posła do Parlamentu Europejskiego Janusza Zemke, dyrektora biura poselskiego Ireneusza Nitkiewicza oraz dyrektora Zespołu Szkół Mechanicznych Arkadiusza Włodarskiego za ufundowanie nagród laureatom. Dziękujemy również pozostałym sponsorom w osobach: prezesa Banku Spółdzielczego w Piotrkowie Kuj. Rafała Marciniaka i wiceprezesa zarządu Grzegorza Borczyńskiego, dyrektora Banku Gospodarki Żywnościowej w Radziejowie Małgorzaty Wojciechowskiej – Francik, Marka Szuszmana Wójta Gminy Radziejów, Krzysztofa Rosińskiego Wiceprzewodniczącego Rady Powiatu, Marka Pawlaka Przewodniczącego Rady Miasta w Radziejowie, Marcina Jaskólskiego właściciela sklepu komputerowego „Pixel”, Pawła Olczaka właściciela firmy „Inter-Dach”, Jadwigi Szynkowskiej właścicielki pralni „Od –Nowa”. Stronę techniczną i merytoryczną festiwalu wsparła dyrektor Szkoły Muzycznej w Radziejowie Lila Filutowska. Dzięki uprzejmości Ewy Kosmeckiej dyrektora Zakładu Aktywności Zawodowej w Radziejowie uczestnicy festiwalu podjęci byli obiadem w restauracji „ZAZ”, natomiast Mateusz Grzesiak właściciel restauracji „Gęsia nóżka” ufundował wyborne śniadanie. Irena Ucińska, właścicielka restauracji „Arkadia”, ufundowała znakomitą kolację gościom festiwalu. Dziękujemy pracownikom Środowiskowego Domu Samopomocy w Radziejowie: Katarzynie Nowak i Małgorzacie Chmielewskiej za wykonanie scenografii oraz Łukaszowi Sochowskiemu muzykowi, animatorowi programów telewizyjnych „Koło fortuny”, „The voice of Poland” za prowadzenie festiwalu. Jesteśmy wdzięczni nauczycielom i pracownikom współorganizującym ten festiwal Jolancie Bałuk, Sylwestrowi Wojciechowskiemu, Annie Walczak oraz absolwentom ZSM Karolinie Rosińskiej i Iwonie Funk za zaangażowanie i pomoc w organizacji.

Siódmy przegląd piosenki „King of the stage” zatoczył szerokim kołem region Pomorza i Kujaw, spośród 38 uczestników wyłonił uzdolnioną muzycznie młodzież regionu, pozwolił również na realizację charytatywnego celu przedsięwzięcia. Młodzieży ZSM będącej w trudnej sytuacji materialnej, zostanie udzielone wsparcie w postaci pomocy rzeczowej.

              Foto/tekst: Sylwester Wojciechowski, Anna Alwin, Zbigniew Kozłowski.

Galeria

Partnerzy

Partner nr1

Partner nr2

Partner nr3

Sponsorzy

Powiat Radziejowski

Sponsor2

RYDZ

Krukowiak

Sponsor5

Sponsor6

Sponsor7

Sponsor8