Wyróżnienie dla „ Mechanika”

20171019 145250W dniu 19.10.2017r. uczniowie z Zespołu Szkół Mechanicznych Faustyna Gicewicz, Beata Lewińska, Eryk Banaszak wraz z opiekunem Anną Alwin wzięły udział w XII Wojewódzkim Konkursie „Najlepszy Produkt Spożywczy Pomorza i Kujaw 2017”, pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Kujawsko – Pomorskiego.

Konkurs został zorganizowany przez Stowarzyszenie Naukowo-Techniczne Inżynierów i Techników Przemysłu Spożywczego Oddziału Toruńskiego przy współudziale Urzędu Marszałkowskiego. Kapituła Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Przemysłu Spożywczego oceniała: wysoką jakość, wartość odżywczą i zdrowotną, estetykę oraz oryginalność receptur potraw. Rywalizacja odbyła się w dwóch kategoriach: „zakłady przetwórcze przemysłu spożywczego” i „restauracje”. Konkurs promuje najlepsze produkty wytworzone w województwie oraz ma na celu kultywowanie dziedzictwa kulinarnego regionu.

20171019 14543120171019 145452

 

 

 

 

 W trakcie trwania konkursu uczestnicy przekazali prezentacje multimedialne zawierające materiał informacyjny o szkołach, restauracjach, zakładach przetwórczych. Na stole degustacyjnym w Patio Centrum Młodzieżowego w Toruniu nasza grupa prezentowała: „Gołębie w ziołach z domowego ogródka”, „Gołębie zapiekane w swojskiej słonince”, „Jesiotra, Pstrąga, Rewala z domowej wędzarni”, „Dziką kaczkę z jabłkami”, „ Leśne grzybki marynowane”. Szczególną uwagę Kapituły Konkursowej pod przewodnictwem Pana Edmunda Kośnika Przewodniczącego Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Przemysłu Spożywczego Oddziału Toruńskiego zwróciły ryby z domowej wędzarni za które nasz zespół otrzymał wyróżnienie w kategorii „restauracje”. Okazuje się, że po raz siódmy z rzędu kulinarny kunszt naszych uczniów, kształcących się w zawodach gastronomicznych został dostrzeżony i doceniony, co niewątpliwie świadczy o jakości kształcenia w naszej placówce w zawodach gastronomicznych. Jest to dla nas tym większe wyróżnienie, iż rywalizowaliśmy w kategorii „restauracje” z profesjonalnymi lokalami gastronomicznymi i szkołami gastronomicznymi z województwa.

Kapituła oceniała kilkadziesiąt produktów i potraw z całego województwa. W 2011r. nasza szkoła w VI edycji konkursu stanęła na podium zajmując I miejsce za potrawę „ Królik po Witowsku”, w VII edycji wyróżniono potrawę „Przepiórcze i gołębie słodkości”. W VIII, IX, X i XI edycji „Mechanik” znów na podium wśród najlepszych smaków Pomorza i Kujaw. Dwunasta edycja pokazała, że uczniowie naszej szkoły kształtują umiejętności korzystania z zasobów regionu, kultywują tradycje kulinarne Kujaw, a korzystając z tradycji i naturalnych surowców wysokiej jakości kreują oryginalne receptury i smaki potraw. Absolwenci kierunków gastronomicznych ZSM są przygotowywani do wykonywania zawodu w którym niewątpliwie będą kreatorami smaku i strażnikami jakości.

Życzymy uczniom naszej szkoły, aby dalej pod naszym kierunkiem kształtowali umiejętności kulinarne i wydobywali z potraw te niepowtarzalne smaki, które zostaną docenione przez profesjonalistów branży gastronomicznej, a tym samym ułatwią im wejście na rynek pracy w tej branży.

Anna Alwin

Partnerzy

Partner nr1

Partner nr2

Partner nr3

Sponsorzy

Powiat Radziejowski

Sponsor2

RYDZ

Krukowiak

Sponsor5

Sponsor6

Sponsor7

Sponsor8