King of the stage 2017

„VI Regionalny Przegląd Piosenki Szkół Ponadgimnazjalnych Pomorza i Kujaw „King of the stage”.

W dniu 02 marca 2017r. w Zespole Szkół Mechanicznych w Radziejowie pod honorowym patronatem marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotra Całbeckiego oraz starosty Powiatu Radziejowskiego Jarosława Kołtuniaka odbył się VI Regionalny Przegląd Piosenki Szkół Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych „King of the stage”. Festiwal zorganizowali Anna Alwin, Zbigniew Kozłowski.

Oprawę techniczną festiwalu zapewnił Krzysztof Nejman muzyk, nauczyciel Zespołu Szkół i Placówek w Piotrkowie Kuj, lider zespołu „ Equator”. Na scenie zaprezentowały się zespoły rockowe oraz soliści, ze szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjalnych regionu Pomorza i Kujaw. Organizatorzy powołali jury w składzie: przewodniczący Sławomir Jagas lider zespołu „Zdrowa Woda”, Beata Lipska absolwentka Szkoły Muzycznej we Włocławku, Tomasz Rozpendowski muzyk, lider zespołu „Malina Blues Band”, Łukasz Sylwestrzak nauczyciel Szkoły Muzycznej w Radziejowie. Szeroki, różnorodny repertuar od piosenki współczesnej, przez rockową i aktorską oraz wysoki i wyrównany poziom uczestników spowodował, że jury burzliwie obradowało, tym bardziej, że przyznawało nagrody w trzech kategoriach: zespoły, soliści szkoły gimnazjalnej oraz soliści szkoły ponadgimnazjalnej. Nagrodę Grand Prix jury przyznało Katarzynie Rozpędowskiej z L.O. w Radziejowie. Oliwia Rochnowska z L. O. w Rypinie zdobyła I miejsce w kategorii solista szkoły ponadgimnazjalnej. W tej kategorii wyróżniono Edytę Genczelewską i Andżelikę Romanowską z Zespołu Szkół Mechanicznych w Radziejowie. Pierwsze miejsce w kategorii solista szkoły gimnazjalnej przypadło Alicji Świat z Gimnazjum Powiatowego w Radziejowie. W kategorii zespół I miejsce zdobył „In love with music” z III L.O. w Inowrocławiu. Laureaci byli mile zaskoczeni atrakcyjnymi i cennymi nagrodami, które udało się ufundować dzięki hojnym sponsorom. Pragniemy podziękować marszałkowi województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotrowi Całbeckiemu i wicemarszałkowi Dariuszowi Kurzawie za ufundowanie statuetki oraz nagrody Grand Prix, oraz staroście Jarosławowi Kołtuniakowi za ufundowanie nagród laureatom pierwszych miejsc w poszczególnych kategoriach oraz nagrody specjalnej którą nasz „król sceny” otrzyma w Dniu Samorządowca na koncercie Galowym Festiwali Muzycznych Powiatu Radziejowskiego. Wyrażamy podziękowania dla posła do Parlamentu Europejskiego Janusza Zemke, oraz dyrektora Zespołu Szkół Mechanicznych Arkadiusza Włodarskiego i wicedyrektora Ludwiki Zientary za ufundowanie nagród laureatom. Dziękujemy również pozostałym sponsorom w osobach: prezesa Banku Spółdzielczego w Piotrkowie Kuj. Rafała Marciniaka i wiceprezesa zarządu Grzegorza Borczyńskiego, dyrektora Banku Gospodarki Żywnościowej w Radziejowie Małgorzaty Wojciechowskiej – Francik, Marka Szuszmana Wójta Gminy Radziejów, Krzysztofa Rosińskiego Wiceprzewodniczącego Rady Powiatu, Marka Pawlaka Przewodniczącego Rady Miasta w Radziejowie, Marcina Jaskólskiego właściciela sklepu komputerowego „Pixel”. Stronę techniczną i merytoryczną festiwalu wsparła dyrektor Szkoły Muzycznej w Radziejowie Lila Filutowska. Dzięki uprzejmości Ewy Kosmeckiej dyrektora Zakładu Aktywności Zawodowej w Radziejowie uczestnicy festiwalu podjęci byli obiadem w restauracji „ZAZ”, natomiast Irena Ucińska właścicielka restauracji „Arkadia” ufundowała znakomitą kolację gościom festiwalu. Dziękujemy pracownikom Środowiskowego Domu Samopomocy w Radziejowie: Sylwi Morawskiej za prowadzenie przeglądu, Katarzynie Nowak i Małgorzacie Chmielewskiej za wykonanie scenografii. Jesteśmy wdzięczni nauczycielom współorganizującym ten festiwal Jolancie Bałuk, Sylwestrowi Wojciechowskiemu oraz absolwentom ZSM za zaangażowanie i pomoc w organizacji: Karolinie Rosińskiej, Iwonie Funk, Nikoli Wrzesińskiej, Dariuszowi Rogalskiemu i Danielowi Rejmanowi.

Szósty przegląd piosenki „King of the stage” zatoczył szerokim kołem region Pomorza i Kujaw, spośród 49 uczestników wyłonił uzdolnioną muzycznie młodzież regionu.

Foto/tekst: Sylwester Wojciechowski; Anna Alwin, Zbigniew Kozłowski. 

Galeria

Partnerzy

Partner nr1

Partner nr2

Partner nr3

Sponsorzy

Powiat Radziejowski

Sponsor2

RYDZ

Krukowiak

Sponsor5

Sponsor6

Sponsor7

Sponsor8