iTeatr w naszej szkole

Zespół Szkół Mechanicznych przystąpił do projektu iTeatr TVP, który daje możliwość uczestnictwa w spektaklach teatralnych „nie wychodząc ze szkoły”. Projekt oparty jest na idei promowania i przybliżania teatru poprzez realizację transmisji spektakli z teatrów w całej Polsce. Koordynatorami projektu są nauczyciele biblioteki szkolnej.

Udział młodzieży w projekcie stwarza możliwość obcowania ze sztuką, rozwijania wrażliwości emocjonalnej, koncentracji oraz wyobraźni a zatem wpisuje się w realizację procesu dydaktyczno – wychowawczego szkoły oraz edukację kulturalną młodzieży.

24 maja 2019 r. młodzież uczestniczyła w spektaklu „Kasieńka” Teatru Miniatura w Gdańsku, opartym na powieści S. Crossan. Jest to opowieść o życiu nastolatki na emigracji w Anglii. Spektakl wzorowany na teatrze cieni, w którym widzowie obserwują na ekranie cienie rzucane przez dekoracje, rekwizyty i aktorów.

Wspólne oglądanie i interpretowanie sztuki może okazać się wartościową rozrywką, przyjemnie spędzonym czasem i dobrą zabawą.

Zapraszamy na kolejne spotkanie z iTeatrem.

B. Gołębiewska

E. Łodygowska

W dniu 24 maja 2019 roku oglądaliśmy spektakl teatralny  ,,Kasieńka”.

Spektakl opowiada historię dziewczynki o imieniu Kasia. Opowieść zaczyna się w momencie, gdy ojciec Kasi zostawia ją samą z matką. Pewnego dnia dostają list od jej ojca i wyruszają do Coventry. Od tej chwili jej życie rozpięte jest między ciasnym, obskurnym mieszkaniem w Coventry, angielską szkołą, w której szybko i boleśnie odczuwa swą inność, oraz ulicami miasta, po których matka prowadzi ją co wieczór w desperackich próbach odnalezienia człowieka, który wcale nie chce być odnaleziony. Ucieczkę od problemów Kasieńka odnajduje w pływaniu i w rodzącej się pierwszej miłości.

Ogólnie spektakl był ciekawy i z chęcią bym go jeszcze raz obejrzała. Polecam każdemu, kto lubi teatr

                                                                     Andżelika Olszewska, kl. 2 Tlm

Fotoram.io

20190524 122320

20190524 122156

20190524 122038

Galeria

Partnerzy

Partner nr1

Partner nr2

Partner nr3

Sponsorzy

Powiat Radziejowski

Sponsor2

RYDZ

Krukowiak

Sponsor5

Sponsor6

Sponsor7

Sponsor8