I SZKOLNY TYDZIEŃ PROFILAKTYKI

84138810 1067757653583109 7242909002592419840 oW dniach od 20 do 24 stycznia 2020 roku w naszej szkole miał miejsce Szkolny Tydzień Profilaktyki, poświęcony profilaktyce uzależnień od substancji psychoaktywnych i promocji zdrowego stylu życia.

Odbyło się wiele spotkań naszych uczniów z zaproszonymi gośćmi. I tak w poniedziałek uczniowie spotkali się z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Radziejowie, a tematem przewodnim było bezpieczeństwo podczas ferii i przeciwdziałanie zachowaniom ryzykownym.

Wtorek todzień poświęcony uzależnieniom od narkotyków, dopalaczy i innych substancji zastępczych. Uczniowie wzięli udział w zajęciach z pracownikiem Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Radziejowie na temat zagrożeń związanych z eksperymentowaniem z substancjami psychoaktywnymi. Mieli także okazję sprawdzić, w bezpiecznych warunkach, jaki wpływ wywiera spożywanie tych substancji na zachowanie człowieka testując alkogogle.

W środę młodzież spotkała się z przedstawicielem Poradni Terapii Uzależnień od alkoholu i miała okazję poznać historię osobistych doświadczeń zmagania się z problemem alkoholizmu osoby niepijącej od 18 lat. Spotkanie to było bardzo poruszające dla wszystkich. W tym dniu odbyło się również spotkanie dla dziewcząt z Panią pedagog Hanną Zabłocką, która przeprowadziła zajęcia z programu profilaktycznego "Ars- jak dbać o miłość?"

Czwartek upłynął pod hasłem „Nie lubię papierosów”. Młodzież przygotowała apel po tym samym tytułem. Rozstrzygnięty został także konkurs plastyczny.

W piątek w świetlicy można było podziwiać nagrodzone prace zebrane na wystawie pokonkursowej i zapoznać się z ulotkami na temat uzależnień.

Organizatorzy

Galeria

Partnerzy

Partner nr1

Partner nr2

Partner nr3

Sponsorzy

Powiat Radziejowski

Sponsor2

RYDZ

Krukowiak

Sponsor5

Sponsor6

Sponsor7

Sponsor8