Regionalny Konkurs Kolęd i Pastorałek „Hej Kolęda, Kolęda”

DSC06858Regionalny Konkurs Kolęd i Pastorałek „Hej Kolęda, Kolęda” wystartował
16 stycznia 2020r. w Zespole Szkół Mechanicznych im. Józefa Piłsudskiego
w Radziejowie. Celem konkursu była prezentacja dorobku artystycznego solistów, popularyzacja śpiewania kolęd i pastorałek oraz piosenek o tematyce związanej z Bożym Narodzeniem, stworzenie możliwości wymiany doświadczeń artystycznych młodych wokalistów, amatorów. Przesłuchania młodych artystów ze szkół podstawowych regionu trwały dwa dni. Na scenie pojawiło się 70 solistów, którzy wykonali kolędy i pastorałki w różnych aranżacjach.

W konkursowym jury zasiedli: Danuta Wielgosz, Beata Lipska, Aleksandra Ziółkowska, Karol Brzykcy i Janusz Jagodziński. Podczas przesłuchań jury oceniało warunki głosowe uczestników, interpretację utworów, ogólny wyraz artystyczny, muzykalność, poprawność pod względem językowym i dykcyjnym. Po przesłuchaniu uczestników konkursu jury wyłoniło laureatów:

I kategoria - soliści klas 1-4 szkół podstawowych:

Grand Prix - Julia Przybylska

1 miejsce - Kinga Podlasińska

2 miejsce - Natalia Mordyl

3 miejsce - Barbara Charysz

II kategoria - soliści z klas 5-8 szkół podstawowych:

Grand Prix - Julia Wiśniewska

1 miejsce - Julia Mordyl

2 miejsce - Zuzanna Matusiak

3 miejsce - Bartosz Augustyniak

Zwieńczeniem konkursu był koncert galowy w trakcie którego laureaci otrzymali nagrody i przypomnieli jeszcze raz wykonane przez siebie kolędy i pastorałki. Publiczność była zachwycona występami i nagradzała wykonawców gromkimi brawami. Młodzi artyści i ich opiekunowie podkreślali wysoki poziom artystyczny i bardzo dobrą organizację oraz kujawską gościnność. Uczestnicy zapewniali, że wrócą za rok na kolejną edycję.

Sukces organizacyjny konkursu nie byłby możliwy bez wsparcia dyrektora szkoły Pana Błażeja Barczaka, lokalnych przedsiębiorców i instytucji. Dziękujemy za pomoc podczas organizacji konkursu oraz wsparcie naszych działań. Na szczególne podziękowania organizatorów zasługują:

•        Bank Spółdzielczy w Piotrkowie Kujawskim

•        Bank Spółdzielczy w Radziejowie

•        ROLHOD spółka z o. o. w Wąsewie

•        Zakład Aktywności Zawodowej w Radziejowie

•        Piekarnia ALS w Radziejowie

•        Zakład Cukierniczo - Piekarniczy AS w Piotrkowie Kujawskim

Pomysłodawcami i głównymi organizatorami byli nauczyciele Zespołu Szkół Mechanicznych w Radziejowie: Wioletta Chrzanowska, Karol Brzykcy i Krzysztof Chrzanowski. Nad aranżacją sceny czuwała Pani Aurelia Barczak, a słodki poczęstunek przygotowali uczniowie klas gastronomicznych pod kierunkiem Pani Ewy Estkowskiej i Katarzyny Matykiewicz.

Autor: Organizatorzy

Galeria

Partnerzy

Partner nr1

Partner nr2

Partner nr3

Sponsorzy

Powiat Radziejowski

Sponsor2

RYDZ

Krukowiak

Sponsor5

Sponsor6

Sponsor7

Sponsor8