Strona główna

KONKURS NA ,,PIERNIKI ŚWIĄTECZNE” O TYTUŁ PIERNICZKI I PIERNIKA ROKU

        Dnia 05.12.19 w naszej szkole odbył się finał konkursu na ,,PIERNIKI ŚWIĄTECZNE” o tytuł PIERNICZKI I PIERNIKA ROKU.

Celem konkursu było m.in. zaprezentowanie bogactwa i różnorodności lokalnych tradycji kulinarnych, kultywowanie i propagowanie wiedzy o kulinarnych tradycjach świątecznych, pobudzenie kreatywności społeczności lokalnej oraz wymiana doświadczeń.

Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Wzięli w nim udział nie tylko uczniowie naszej szkoły ale również osoby prywatne, Koła Gospodyń Wiejskich z naszego regionu. Wszyscy stanęli na wysokości zadania. Przygotowane przez nich pierniki wyglądały przepysznie, a ich zapach, który roznosił się już od samego rana, skusiłby każdego. Wybór najlepszych wypieków nie należał do łatwych.

Ostatecznie komisja konkursowa w składzie: Ewa Estkowska, Wanda Marynowska, Katarzyna Matykiewicz po burzliwych naradach przyznała pierwsze miejsca w trzech kategoriach:

- w kategorii ,,Domek z piernika’’tytuł pierniczki roku zdobyła MONIKA BAJERSKA

- w kategorii ,,Ciasteczka” pierniczką roku została MALWINA KWIATKOWSKA

- w kategorii ,,Ciasto” piernikiem roku został JAKUB ŁUCZAK

Jury konkursowe doceniło także pracę i pomysłowość pozostałych uczestników przyznając wyróżnienia. Wśród świątecznych wypieków największe wrażenie wywarły piernikowe domki. Przygotowanie i udekorowanie takich chatek to nie lada wyczyn. Wiedzą o tym doskonale doświadczeni kucharze, a także pasjonaci domowego pieczenia. Trzeba nie tylko dużych umiejętności ale też wielkiej cierpliwości, by tak misternie zdobiony domek przygotować.

            Warto zaznaczyć, że przygotowane przez uczestników konkursu wypieki zostały sprzedane, a dochód przekazany na pomoc potrzebującym uczniom naszej szkoły.

            Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie.

Katarzyna Matykiewicz
Ewa Estkowska

Galeria

Partnerzy

Partner nr1

Partner nr2

Partner nr3

Sponsorzy

Powiat Radziejowski

Sponsor2

RYDZ

Krukowiak

Sponsor5

Sponsor6

Sponsor7

Sponsor8