Strona główna

Każdy z nas ma swoje Betlejem

Każdy z nas ma swoje BetlejemPod tym hasłem odbył się w naszej szkole uroczysty apel Bożonarodzeniowy przygotowany przez klasę ITL oraz Szkolne Koło Różnych Form Artystycznych pod czujnym okiem pani Aurelii Barczak. Został on poprzedzony wręczeniem nagród za kartkę świąteczną w języku obcym uczniom ze szkół podstawowych z Topólki, Pocierzyna, Byczyny, Osięcin, Bycza oraz Radziejowa, Bieganowa i Sędzina przez pana dyrektora Błażeja Barczaka.

            Młodzież wykonała przepiękne kolędy: Jezus Malusieńki, Wśród nocnej ciszy, Gdy śliczna panna, Pójdźmy wszyscy do stajenki, Gdy się Chrystus rodzi, Nie było miejsca dla Ciebie. Kolędy przeplatały się z komentarzem biblijnym, w którym przewijała się refleksja, że gdyby Jezus narodził się na naszej ziemi, to byśmy zaprosili Maryję i Jezusa do wspólnego stołu. Tylko czy na pewno? Młodzież przypomniała nam, że biedna rodzina oczekująca pomocy może być tuż obok. Trzeba tylko otworzyć oczy i serce. Wszyscy „życzymy najlepszego, opłatek każdy kruszy,/ i nikt nie wie dlaczego, samotność mamy w duszy”. To przesłanie jest szczególnie ważne dla współczesnego człowieka.

            Apel rozpoczęła refleksja, że „Jest taki wieczór w roku, kiedy do ludzi dociera wyjątkowo wyraźnie myśl, że stanowią rodzinę, kiedy każdy przeżywa taką osobliwą chwilę”. Te słowa uzmysłowiły wszystkim, że prawdziwy sens świąt Bożego Narodzenia to ich rodzinny charakter. To przesłanie potwierdzały postacie Maryi i Józefa, które czuwały nad małym Jezusem. Szczególnie wzruszający był utwór „Mario, czy już wiesz” w wykonaniu Damiana Feliksiaka, w którym przewijały się słowa „Czy ty wiesz, że to właśnie On pokona grzech i śmierć”? Te słowa długo jeszcze brzmiały naszych sercach i umysłach. Najważniejsze jest przecież to, że „tajemnica nocy betlejemskiej trwa bez przerwy”, bo Chrystus chce narodzić się w nas.

Tekst: Ewa Kałuża
Foto: Beata Gołębiewska

Galeria

Partnerzy

Partner nr1

Partner nr2

Partner nr3

Sponsorzy

Powiat Radziejowski

Sponsor2

RYDZ

Krukowiak

Sponsor5

Sponsor6

Sponsor7

Sponsor8