Strona główna

Od kielni do patelni-kujawskie smaki stylecia

5 grudnia w Mechaniku odbyła się ósma edycja projektu „Od kielni do patelni” pod hasłem „Kujawskie smaki stulecia”. W ramach projektu zaprezentowano najlepsze referaty Natalii Tomczak z klasy 2Fk oraz Dariusza Górzyńskiego z klasy 1Sm pod tytułem „Budownictwo regionalne”.

Stroną gastronomiczną przedsięwzięcia kierowały panie Ewa Estkowska, Aleksandra Walczak oraz Katarzyna Matykiewicz. Pod ich czujnym okiem klasy gastronomiczne 1FK oraz 2 Fk przygotowały poczęstunek dla młodzieży oraz zaproszonych gości. Na stołach królowało wiele potraw regionalnych, jednak na szczególną uwagę zasługują: żur kujawski, kluski z serem, bigos, pierogi z kapustą i grzybami, ziemniaki z gzikiem, racuchy, domowy chleb, smalec ze skwarkami, kapusta z grochem oraz wiele smakowitych ciast. Współorganizatorami uroczystości byli pani Jolanta Szyper oraz pan Sylwester Wojciechowski.

       Szczególnym gościem była pani Aleksandra Sas – Wisłocka – poetka i malarka ziemi kujawskiej, która zaprezentowała wiersze, które dopiero znajdą się w nowym tomiku. Wiersze pani Sas – Wisłockiej pięknie zarecytowała także nasza uczennica Magdalena Błażewska. Recytatorom towarzyszył zespół muzyczny „Echo Kujaw” w składzie: Damian Feliksiak, Adrian Stanny oraz Mateusz Radzimski. Imprezę prowadzili natomiast Natalia Włodarska i Paweł Rakowski.

       Gratulujemy organizatorom pomysłu na interesującą i pouczającą imprezę a młodzieży dziękujemy za zaangażowanie i chętne włączenie się do projektu.

                                                                                                          Tekst Ewa Kałuża

                                                                                                     Foto Sylwester Wojciechowski

Galeria

Oferta edukacyjna

oferta edukacyjna

Zakochaj sie

Partnerzy

Partner nr1

Partner nr2

Partner nr3

Sponsorzy

Powiat Radziejowski

Sponsor2

RYDZ

Krukowiak

Sponsor5

Sponsor6

Sponsor7

Sponsor8