Strona główna

Tak Mechanik świętuje 100 – lecie odzyskania Niepodległości

W ramach uroczystych obchodów 100 - lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości w Zespole Szkół  Mechanicznych w Radziejowie 09 listopada 2018 r. odbyła się uroczysta akademia poświęcona Niepodległej. Uroczystość rozpoczęto wystrzałem salwy armatniej następnie społeczność szkolna odśpiewała hymn narodowy i wysłuchała prelekcji p. Macieja Wesołowskiego nt. „Międzynarodowe uwarunkowania Odzyskania Niepodległości przez Polskę”.

W części artystycznej zaprezentowano kolekcję najpiękniejszych pieśni patriotycznych stanowiących o skomplikowanej historii ojczyzny. Koncert był doskonałą okazją do uczczenia tych, którzy oddali za ojczyznę cenę najwyższą – życie, ale także był okazją do chwili refleksji nad losami naszego kraju.

Kontynuując obchody 100 - lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości dnia 29 listopada w auli szkoły odbył się uroczysty koncert „Dla Niepodległej”, na który zaproszono emerytowanych nauczycieli i pracowników szkoły oraz słuchaczy Uniwersytetu III Wieku. 

Uczniowie technikum logistycznego i informatycznego należący do Szkolnego Koła Różnych Form Artystycznych przygotowani przez  nauczycieli Aurelię Barczak, Beatę Gołębiewską i Karola Brzykcego prezentowali się pięknie, dumnie reprezentując młodsze pokolenie Polaków, a wzruszające wykonanie pieśni pochodzącej z okresu II wojny światowej „Dziś idę walczyć mamo” dostarczyło  wielu wzruszeń. Na zakończenie artyści wspólnie  z publicznością odśpiewali popularną pieśń wojskową „Szara piechota”.

Dodatkową atrakcją było podanie ciasteczek „niepodległościówek” upieczonych przez klasy gastronomiczne pod kierunkiem nauczycieli Ewy Estkowskiej i Katarzyny Matykiewicz.

Organizatorzy

Galeria

Oferta edukacyjna

oferta edukacyjna

Zakochaj sie

Partnerzy

Partner nr1

Partner nr2

Partner nr3

Sponsorzy

Powiat Radziejowski

Sponsor2

RYDZ

Krukowiak

Sponsor5

Sponsor6

Sponsor7

Sponsor8