Strona główna

WYCIECZKA ZAWODOZNAWCZA DO INOWROCŁAWIA I BYDGOSZCZY

W dniu 28 listopada 2018 r. Młodzieżowe Centrum Kariery OHP w Radziejowie zorganizowało wycieczkę zawodoznawczą dla uczniów klas mundurowych Zespołu Szkół Mechanicznych do Jednostki Wojskowej 56. Bazy Lotniczej w Inowrocławiu i Bydgoskich Zakładów Przemysłu Gumowego Stomil S.A.

           Celem wycieczki zawodoznawczej było poznanie zakładów pracy, specyfiki wybranych zawodów, różnorodności stanowisk pracy w zakładach, a także fizycznych czynników środowiska oraz maszyn, urządzeń i technologii produkcyjnych dominujących w zakładzie. W wycieczce brało udział 37 uczniów klas mundurowych. Podczas wycieczki do Jednostki Wojskowej w Inowrocławiu oraz zakładu Stomil S.A. młodzież poznała specyfikę zakładów oraz tajniki wybranych zawodów poprzez informację przekazywane przez pracowników ww. zakładów. W 65. Bazie Lotniczej uczniowie mieli możliwość wejść do śmigłowców wojskowych, zobaczyć uzbrojenie wojskowe, wieżę kontroli lotów, zaś w bydgoskim zakładzie Stomil S.A. poznać całą produkcję węży hydraulicznych i gumowych. Wycieczka zawozdoznawcza była doskonałą okazją do bliższego poznania zawodu żołnierza oraz technologa produkcji. Młodzież zapoznała się z zasadami przyjęcia do pracy w służbie wojskowej oraz zakładzie produkcyjnym.

Kadra Młodzieżowego centrum Kariery OHP składa serdeczne podziękowania panu Krzysztofowi Rosińskiemu za pomoc w organizacji wycieczki.

foto 1 1 2 1 3 1 4 1 5 1 6IMG 2592 

Oferta edukacyjna

oferta edukacyjna

Zakochaj sie

Partnerzy

Partner nr1

Partner nr2

Partner nr3

Sponsorzy

Powiat Radziejowski

Sponsor2

RYDZ

Krukowiak

Sponsor5

Sponsor6

Sponsor7

Sponsor8