Strona główna

ŚWIATOWY TYDZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI W RADZIEJOWSKIM MCK.

W dniu 13 listopada br. Młodzieżowe Centrum Kariery w Radziejowie przeprowadziło zajęcia w ramach 11 edycji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości z uczniami Zespołu Szkół Mechanicznych.

Podczas zajęć uczniowie wraz pośrednikiem pracy oraz doradcą zawodowymi rozegrali turniej Chłopskiej Szkoły Biznesu. Ta ekonomiczna gra planszowa inspirowana historią przedsiębiorczych rzemieślników z XVIII-wiecznego ośrodka andrychowskiego jest prostą symulacją działalności gospodarczej. Gra w atrakcyjny sposób ukazuje mechanizmy funkcjonowania gospodarki wolnorynkowej (np. popyt, podaż, spółka). Promuje również postawę przedsiębiorczą, rozwija kompetencje społeczne graczy oraz świetnie integruje grupę. W trakcie rozgrywki młodzież wcielała się w role historycznych przedsiębiorców (piekarzy, tkaczy i kowali), produkujących i handlujących z innymi graczami na jarmarkach. Zgromadzone towary niezbędne były młodzieży do zrealizowania wypraw handlowych do wybranych miast Europy, m.in.: Moskwy, Barcelony czy Stambułu. Celem gry było zebranie jak największego majątku liczonego w złotych górskich. Chłopska Szkoła Biznesu to świetna gra pobudzająca młodzież do działania, rozwijania różnych technik negocjacji oraz kształtowania własnej strategii biznesowej.

Na zakończenie zajęć kadra Młodzieżowego Centrum Kariery OHP przedstawiła uczniom regulaminy konkursów o ECAM oraz Zaprojektuj swoją przyszłość, które realizuje zachęcając do udziału.

foto 1   foto 2   foto 3

Oferta edukacyjna

oferta edukacyjna

Zakochaj sie

Partnerzy

Partner nr1

Partner nr2

Partner nr3

Sponsorzy

Powiat Radziejowski

Sponsor2

RYDZ

Krukowiak

Sponsor5

Sponsor6

Sponsor7

Sponsor8