Strona główna

Dzień Edukacji Narodowej w Mechaniku

Dzień 12 października był szczególnie uroczysty w Mechaniku. Młodzież pod kierunkiem pani Aurelii Barczak przygotowała uroczystą akademię, aby podziękować nauczycielom za ich ważną i trudną pracę. Szczerze ucieszyło nas także przybycie emerytowanych nauczycieli i pracowników, którzy mogli wraz z nami świętować.

            Prowadzący uroczystość Natalia Włodarska oraz Paweł Rakowski podkreślili, iż nauczyciele są dla nich wzorcami, wiernymi towarzyszami i sprzymierzeńcami w młodzieńczej walce. Mottem stały się słowa: „Wielkim kunsztem wykazuje się nauczyciel, który potrafi sprawić, że twórcze wyrażanie siebie i nabywanie wiedzy staje się źródłem radości”. Słowom towarzyszyła muzyka na żywo grana na akordeonach i skrzypcach przez Damiana Feliksiaka, Mateusza Radzimskiego, Adriana Stannego oraz Adriana Wiśniewskiego. Utwory na kujawską nutę zachwyciły zebranych. Wszystkich porwał entuzjazm kiedy chłopcy zagrali Kalinkę. Muzykom towarzyszył piękny śpiew Edyty Ginczelewskiej, Weroniki Idczak, Dominiki Malinowskiej oraz Natalii Makowskiej. Za jakość dźwięku był odpowiedzialny Eryk Kujawa.

Spotkanie odbyło się w świetlicy szkolnej udekorowanej jesiennymi akcentami przez panią Beatę Gołębiewską. Zaproszeni goście czuli się swobodnie i miło dzięki kawiarence i słodkiemu poczęstunkowi przygotowanemu przez klasę 2FK pod czujnym okiem pani Ewy Estkowskiej oraz pani Katarzyny Matykiewicz. W rolę uroczych kelnerek wcieliły się: Magda Błażewska, Ada Gralewska, Paulina Jóźwiak, Iza Murawska oraz Julia Pawikowska.

            Pan dyrektor Arkadiusz Włodarski serdecznie podziękował młodzieży za występ oraz wręczył okolicznościowe dyplomy nauczycielom wyróżniającym się w pracy.

                                                                                                               Tekst Ewa Kałuża

                                                                                                          Foto Sylwek Wojciechowski

Galeria

Oferta edukacyjna

oferta edukacyjna

Zakochaj sie

Partnerzy

Partner nr1

Partner nr2

Partner nr3

Sponsorzy

Powiat Radziejowski

Sponsor2

RYDZ

Krukowiak

Sponsor5

Sponsor6

Sponsor7

Sponsor8