Strona główna

TYDZIEŃ Z PRZEDSIĘBIORCZOŚCIĄ

W dniach 11-19 kwietnia 2018r. doradca zawodowy Anna Ostrowska z Młodzieżowego Centrum Kariery w Radziejowie przeprowadziła warsztaty z przedsiębiorczości dla uczniów Zespołu Szkół Mechanicznych.

            Uczniowie Zespołu Szkół Mechanicznych w Radziejowie pod okiem doradcy zawodowego poznawali tajniki przedsiębiorczości oraz rozwijali postawy przedsiębiorcze, które wykorzystują w codziennym życiu Szkoły organizując m.in. uroczystości i apele czy wspólne wycieczki. Podczas zajęć zostały omawiane zagadnienia dotyczące firmy tj.: rejestracja firmy, formy opodatkowania, uzyskanie koncesji czy dotacje na założenie i rozwój własnej działalności gospodarczej.

            Aby wzbudzać w młodzieży motywację do przedsiębiorczej aktywności, doradca przygotował aktywne ćwiczenia oraz przeprowadził wśród nich rozgrywki gry ekonomicznej pn. „Chłopska Szkoła Biznesu”. Dzięki rozgrywkom młodzież rozwijała umiejętności w zakresie prowadzenia negocjacji oraz nawiązywania kontaktów handlowych. Gra zachęcała uczestników do podejmowania nowych inicjatyw ale też uczyła wyznaczania celów, planowania swoich działań oraz myślenia strategicznego.

            Dzięki zaangażowaniu i współpracy młodzież postawiła na rozwój postaw przedsiębiorczych, co w przyszłości może zaowocować powstaniem nowych miejsc pracy.

                                                           Anna Ostrowska – doradca zawodowy MCK Radziejów

F2 F3 F4 F11 IMG 2060

Oferta edukacyjna

oferta edukacyjna

Zakochaj sie

Partnerzy

Partner nr1

Partner nr2

Partner nr3

Sponsorzy

Powiat Radziejowski

Sponsor2

RYDZ

Krukowiak

Sponsor5

Sponsor6

Sponsor7

Sponsor8