Strona główna

WYCIECZKA - CENTRUM NOWOCZESNOŚCI MŁYN WIEDZY W TORUNIU

W dniu 10 kwietnia 2018 roku odbyła się wycieczka do Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu na ścieżkę tematyczną w ramach projektu „Większa wiedza – lepsza przyszłość”. Uczestniczyli w niej uczniowie Zespołu Szkół Mechanicznych im. Józefa Piłsudskiego biorący udział w tym projekcie z klas: 4 BIM, 3 TL, 3 TMI i 2 Tli. Opiekunami wycieczki byli nauczyciele: Joanna Wozińska, Sylwia Liczkowska i Olga Kuc.

Uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w krótkiej prezentacji multimedialnej dotyczącej wystawy optycznej pt: „KALEJDOSKOP”. Następnie zostali podzieleni na 3 – 4 osobowe zespoły. Każdy z zespołów otrzymał kartę pracy z pytaniami, na które odpowiadali wykonując eksperymenty fizyczne przy określonych stanowiskach wystawy optycznej. Po 40 minutach nastąpiło podsumowanie ich pracy, podczas którego zespoły udzielały odpowiedzi. Po zakończeniu ścieżki tematycznej na wystawie optycznej „KALEJDOSKOP”, uczniowie z nauczycielami zwiedzali pozostałe wystawy w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy między innymi z matematyki czy biologii.

Udział w ścieżce tematycznej miał na celu pogłębienie wiedzy i zdobycie nowych umiejętności z zakresu optyki przez uczniów, jak również pokazanie unikalnego i technicznie zaawansowanego poziomu doświadczeń, niemożliwych do przeprowadzenia w szkole.

                                                                                                                 Joanna Wozińska

Galeria

Oferta edukacyjna

oferta edukacyjna

Zakochaj sie

Partnerzy

Partner nr1

Partner nr2

Partner nr3

Sponsorzy

Powiat Radziejowski

Sponsor2

RYDZ

Krukowiak

Sponsor5

Sponsor6

Sponsor7

Sponsor8