Strona główna

Tłusty czwartek

Tłusty czwartek rozpoczyna ostatni tydzień karnawału. Według tradycji zjedzenie pączka ma przynosić dostatek i powodzenie w dalszym życiu. Tego dnia bez wyrzutów sumienia możemy raczyć się słodkościami, ponieważ przygotowujemy się do poszczenia w czasie wielkiego postu.

            W Zespole Szkół Mechanicznych również podtrzymujemy tradycje kulinarne. Od samego rana grupa młodzieży z klas IFK i III Mk przygotowywała słodkie wypieki, a mianowicie pączki na trzy sposoby nadziewane, lukrowane i z bitąśmietaną, faworki, róże karnawałowe, ptysie drożdżowe oraz oponki serowe. Dziewczęta z klas gastronomicznych uwijały się jak w ukropie.

Tradycyjne słodkości przygotowywały i wypiekały: Ada Gralewska, Iza Murawska, Paulina Jóźwiak, Julia Pawikowska, Magda Błażewska, Zuza Krawczykowska, Faustyna Gicewicz, Beata Lewińska, Anna Olejniczak oraz Ola Michalska.

            Dziewczętom pomagała i kierowała pracą pani Iwona Matuszak. Wierzymy, że skoro mamy młodzież chętną do pielęgnowania tradycji, to jeszcze długo ona przetrwa.

                                                                                             Tekst Ewa Kałuża

                                                                                              Foto Sylwek Wojciechowski

 2087352  2087353  2087354  2087355  2087356  2087358  2087359  2087360

Oferta edukacyjna

oferta edukacyjna

Zakochaj sie

Partnerzy

Partner nr1

Partner nr2

Partner nr3

Sponsorzy

Powiat Radziejowski

Sponsor2

RYDZ

Krukowiak

Sponsor5

Sponsor6

Sponsor7

Sponsor8