Strona główna

Hej kolęda, kolęda …

Dnia 18 stycznia 2018 roku w godzinach popołudniowych młodzież z Zespołu Szkół Mechanicznych spotkała się z rodzicami, nauczycielami oraz zaproszonymi gośćmi na wspólne kolędowanie. Uczestnicy uroczystości poznali historię kolęd oraz dowiedzieli się, że towarzyszyły one zesłańcom, których podnosiły na duchu. Rozbrzmiewały także we wszystkich zakątkach świata tam, gdzie historia lub los zesłał naszych rodaków.

            W uroczysty nastrój wprowadzili nas prowadzący kolędowanie Ada Gralewska i Kacper Banaś. Pięknym śpiewem oczarowały Edyta Ginczelewska, Dominika Malinowska, Natalia Makowska oraz Weronika Kocent. Muzycznie wspierał dziewczyny Dawid Szczepankiewicz, który pięknie grał na saksofonie. Operatorem dźwięku był Eryk Kujawa, natomiast naszymi podniebieniami zajmowały się Anna Olejniczak, Magda Błażewska, Iza Murawska, Paulina Jóźwiak i Julia Pawikowska, ponieważ śpiewaniu kolęd towarzyszyła konsumpcja ciasta przygotowanego przez klasy gastronomiczne IFK i III Mk.

            Radością napawa fakt, iż młodzież poświęciła swoje wolne popołudnie i chętnie wzięła udział w uroczystości. Opiekunkami i „dobrymi duchami” całego przedsięwzięcia były panie Iwona Matuszak i Anna Darowska, którym z całego serca dziękujemy za przypomnienie nam o cennym dziedzictwie kulturowym.

Tekst Ewa Kałuża

Foto Ada Gralewska

Snapchat 1036929461 Snapchat 18238494791

Oferta edukacyjna

oferta edukacyjna

Zakochaj sie

Partnerzy

Partner nr1

Partner nr2

Partner nr3

Sponsorzy

Powiat Radziejowski

Sponsor2

RYDZ

Krukowiak

Sponsor5

Sponsor6

Sponsor7

Sponsor8