Strona główna

Śniadanie wielkanocne

Śniadanie wielkanocne w naszej szkole

            Zbliżają się Święta Wielkiej Nocy, a w związku z nimi istotne jest przekazywanie tradycji kujawskich. Tradycja to silna więź pokoleniowa i przekazywanie zwyczajów kulinarnych. W naszej szkole od wielu lat tradycje kulinarne są kultywowane poprzez przygotowywanie uroczystego śniadania wielkanocnego przez klasę gastronomiczną.

            W związku z tym klasa 3 WKF przygotowała piękny stół wielkanocny pod opieką pani Iwony Matuszak oraz pani Anny Darowskiej. Spośród wielu smakowitych potraw wyróżniał się domowy pasztet, różnorodne sałatki oraz trzy rodzaje faszerowanych jajek. Nie zabrakło również tradycyjnych mazurków oraz babki wielkanocnej, a także ozdób wiosennych. Zaproszeni goście w osobach między innymi pana dyrektora Arkadiusza Włodarskiego oraz pani Ludwiki Zientary zachwycali się różnorodnością i smakiem przygotowanych potraw oraz złożyli uczniom i opiekunom serdeczne podziękowania i życzenia świąteczne.

Tekst : Ewa Kałuża

Foto: Angelika Oksik

Galeria

Oferta edukacyjna

oferta edukacyjna

Zakochaj sie

Partnerzy

Partner nr1

Partner nr2

Partner nr3

Sponsorzy

Powiat Radziejowski

Sponsor2

RYDZ

Krukowiak

Sponsor5

Sponsor6

Sponsor7

Sponsor8