Wigilia to tradycja

Zmieniają się nasze zwyczaje związane z przygotowaniem i obchodzeniem Świąt Bożego Narodzenia. Coraz częściej wszystkiego co związane ze świętami szukamy w internecie, ale nie w Zespole Szkół Mechanicznych.

            W Mechaniku przygotowania do świąt idą pełną parą, to taki czas, to magia świąt – to siła tradycji, którą podtrzymujemy – to jej czar.

            Na dworze brak śniegu i mrozu, ale wyglądając przez okno, czekamy na pierwszą gwiazdkę, pamiętamy o dodatkowym nakryciu. 12 potraw podkreśla zawsze wyjątkowość wigilii i tak było w 2016 r. w ZSM.

            W naszej szkole cyklicznie organizujemy świąteczne imprezy. Jest to doskonała okazja do spędzenia czasu razem, do rozmowy, do odpowiedniego zachowania w różnych sytuacjach (kultura bycia i języka). To bliskość, wspólne działania, radość, integracja społeczności szkolnej oraz najważniejsze podtrzymywanie tradycji świątecznych i regionalnych oraz doskonalenie umiejętności organizatorskich.

            Korzystając z okazji życzymy:

Niech wspaniały czas świąt Bożego Narodzenia przyniesie wiele szczęścia i radości, a nadchodzący Nowy Rok 2017 będzie wypełniony sukcesem w każdej dziedzinie życia.

Tekst: I. Matuszak

Foto: Martyna Błażewska

Galeria

Galeria

Partnerzy

Partner nr1

Partner nr2

Partner nr3

Sponsorzy

Powiat Radziejowski

Sponsor2

RYDZ

Krukowiak

Sponsor5

Sponsor6

Sponsor7

Sponsor8