Pierniczki 2016

            Coraz bliżej święta – Boże Narodzenie, jak święta to magia – magia wszystkiego. Dlatego magiczne światełko zagościło w Zespole Szkół Mechanicznych – magia produkcji pierniczków; tradycyjnych kujawskich.

            07 grudnia 2016 r. w progach naszej pracowni gastronomicznej pojawili się wspaniali goście – uczniowie II klasy Szkoły Podstawowej im. M. Kopernika w Radziejowie z wychowawczynią Panią Iwoną Chojnacką.

            Mali gastronomicy pod opieką młodzieży z klasy III WKF i nauczycieli, Pani Iwony Matuczak oraz Pana Cezarego Szymańskiego, wykonali pierniczki, które zachwycały smakiem i wyglądem. Był także Mikołaj, który obdarował dzieci słodkościami. Dzieci w podziękowaniu deklamowały wiersze i śpiewały piosenki.

            Radość dzieci, uśmiech oraz wspólne prace 8 – latków i 19 – latków – radowało serce. To jest piękne, że w naszej szkole nie zanika tradycja sporządzania potraw związanych z symbolami, ze świętami. Najważniejsze, że uczymy młodszych, aby duch tradycji kulinarnych pozostał. Mamy nadzieję, że drugoklasiści będą w przyszłości uczniami naszej szkoły. Tego im i nam życzymy.

Tekst: I. Matuszak

Foto: S. Wojciechowski

Galeria

Galeria

Partnerzy

Partner nr1

Partner nr2

Partner nr3

Sponsorzy

Powiat Radziejowski

Sponsor2

RYDZ

Krukowiak

Sponsor5

Sponsor6

Sponsor7

Sponsor8