Strona główna

Mechanik pamięta!

Mechanik pamięta o ludziach, którzy są wzorem postawy patriotycznej.

PB160225Szkolne Koło Różnych Form Artystycznych przy Zespole Szkół Mechanicznych waz z absolwentem szkoły Mateuszem Grzesiakiem przygotowali wieczornicę „Zawsze Wierna” poświęconą patriotom ludziom, którzy swoją postawą dali przykład jak godnie przejść przez życie.

Scenariusz wieczornicy został opracowany na podstawie wspomnień pani Danieli Osińskiej Ludwickiej pseudonim „Wierna”, łączniczki w oddziałach Armii Krajowej. Głównym przesłaniem wieczoru były słowa wypowiedziane podczas jednego ze spotkań: „Bądźmy sobie zawsze życzliwi i szanujmy godność swoją, a postawa nasza umocni innych”.

Dzięki przedstawieniom, które odbyły się 11.11.2016 r. w restauracji „Na Skarpie” oraz 16.11.2016 r. w Zespole Szkół Mechanicznych. Mieszkańcy Radziejowa mieli możliwość zapoznania się z nieznaną wcześniej przeszłością pani porucznik Danieli Osińskiej Ludwickiej. Przedstawiony program artystyczny był doskonałą okazją do wspomnień i autentycznych przeżyć.

W montażu słowno – muzycznym wystąpili uczniowie technikum logistycznego a nad oprawą techniczną czuwali uczniowie technikum informatycznego. Słodki poczęstunek przygotowali uczniowie klas gastronomicznych pod kierunkiem pani Iwony Matuszak i Anny Darowskiej. Fotorelację przygotował pan Sylwester Wojciechowski. DZIĘKUJEMY.

Szkolne Koło Różnych Form Artystycznych

Galeria

Oferta edukacyjna

oferta edukacyjna

Zakochaj sie

Partnerzy

Partner nr1

Partner nr2

Partner nr3

Sponsorzy

Powiat Radziejowski

Sponsor2

RYDZ

Krukowiak

Sponsor5

Sponsor6

Sponsor7

Sponsor8