Strona główna

Wycieczka do Europarlamentu

kwiecien 2016 102W dniach 11-15.04.2016 braliśmy udział w wyjeździe do Europarlamentu w Strasburgu. W wycieczce oprócz uczniów naszej szkoły uczestniczyli członkowie organizacji i stowarzyszeń województwa kujawsko-pomorskiego oraz uczniowie innych szkół z regionu. W trakcie wizyty w Parlamencie Europejskim mieliśmy okazję wysłuchać interesującej prelekcji europosła Kosmy Złotowskiego o funkcjonowaniu parlamentu oraz obejrzeć salę plenarną w której odbywało się właśnie posiedzenie.

Następnego dnia udaliśmy się w rejs statkiem wokół Strasburga, dzięki czemu mogliśmy zwiedzić takie zabytki, jak chociażby Katedra Notre Dame, w której mieści się jeden z najstarszych zegarów świata. W przerwach między zwiedzaniem mieliśmy możliwość spróbowania doskonałych potraw francuskich i niemieckich. W drodze powrotnej zwiedziliśmy muzeum techniki w Niemczech, gdzie każdy mógł zasiąść za sterami wybranego samolotu, samochodu, czy statku. Dla wszystkich wycieczka była wielkim przeżyciem i na pewno na długo pozostanie w naszej pamięci.

Uważam, że takie wycieczki są bardzo interesujące i wzmagają ciekawość w jaki sposób funkcjonują instytucje europejskie.

Opiekun: Zbigniew Matykiewicz

Galeria

Oferta edukacyjna

oferta edukacyjna

Partnerzy

Partner nr1

Partner nr2

Partner nr3

Sponsorzy

Powiat Radziejowski

Sponsor2

RYDZ

Krukowiak

Sponsor5

Sponsor6

Sponsor7

Sponsor8