Strona główna

Stół Wielkanocny

Stół Wielkanocny

            Święta to bardzo dobra okazja, by spotkać się z dawno niewidzianymi członkami rodziny porozrzucanymi po całym świecie. Wielkanoc to czas, gdzie wszystko budzi się do życia, wiosna rodzi w optymizm i nieustającą pogodę ducha.

            W tak ważnym czasie przypominamy sobie stare przepisy kulinarne i przygotowujemy stół wielkanocny – aby stało się zadość tradycji kulinarnej i była ona podtrzymywana, szczególnie przez młode osoby.

            W tym roku szkolnym uczniowie klasy III Wk wyczarowali potrawy, które cieszyły oko i podniebienie. To wspaniałe, że w ZSM mamy młodzież, która z przyjemnością podtrzymuje tradycje kulinarne Świąt Wielkanocy. Na stole znalazło się dużo potraw z jaj, bo jajko to symbol życia i symbol Wielkanocy.         Serwowane były: żurek, biała kiełbasa, pasztet, baby, mazurki i wiele innych smakołyków. Uczniowie nie tylko przygotowali potrawy, ale tworzyli wspaniałą atmosferę. Nasza młodzież, to młodzi ludzie, którzy zamiast narzekać wolą działać – wtedy istnieje realna szansa, że odnajdą się w życiu zawodowym. Uczniów trzeba pokierować – tymi lokomotywami napędzającymi byli nauczyciele I. Matuszak i A. Darowska.

            Korzystając z okazji życzymy, całej społeczności szkolnej, tej byłej i teraźniejszej, świąt wypełnionych spokojem, śmiechem, rodzinną atmosferą. Niech wszystkie troski będą daleko, a dobro płynie szeroką wodą.

Pamiętajcie o naszej szkole!!!

Tekst: I. Matuszak

Foto: Milena Syrocka

Wioleta Pańka

Galeria

Oferta edukacyjna

oferta edukacyjna

Partnerzy

Partner nr1

Partner nr2

Partner nr3

Sponsorzy

Powiat Radziejowski

Sponsor2

RYDZ

Krukowiak

Sponsor5

Sponsor6

Sponsor7

Sponsor8