Strona główna

Tradycja to siła

Tradycja to siła.

16.12.2015 r. uczniowie kl. III Wk zgodnie z polską i kujawską tradycją przygotowali kolacją wigilijną. Wśród migających lampek na choince i tradycyjnych potraw polskie Boże Narodzenie nie ma sobie równych. Szczególnie staramy się kultywować naszą tradycję kulinarną wśród adeptów sztuki kulinarnej – naszych uczniów.

            Młodzież wraz z nauczycielami I. Matuszak i A. Darowską przygotowała 12 potraw. Na stole królował barszcz, paszteciki, zupa grzybowa z makaronem, postna kapusta z grochem, pierogi z kapustą i grzybami, ryba smażona, ryba po grecku, śledzie na różne sposoby, krokiety i sałatki. Nad stołem rozchodził się upajający aromat korzennych przypraw – pierniczków i pierników oraz rarytas gwiazdkowy zawijany makowiec.

            Korzystając z okazji życzymy najpiękniejszych świątecznych dni, pełnych miłości, szczęścia, spokoju, a także radości ze spotkań z osobami najbliższymi Waszym sercom.

Tekst: I. Matuszak

Foto: S Wojciechowski

Galeria

Oferta edukacyjna

oferta edukacyjna

Partnerzy

Partner nr1

Partner nr2

Partner nr3

Sponsorzy

Powiat Radziejowski

Sponsor2

RYDZ

Krukowiak

Sponsor5

Sponsor6

Sponsor7

Sponsor8