Strona główna

Magia Świąt – radość tworzenia i radość dzielenia

Magia Świąt – radość tworzenia i radość dzielenia.

Zbliżają się święta Bożego Narodzenia, to szczególny okres, gorący czas przygotowań. Święta te niosą ze sobą miłość, radość, refleksję nad życiem i chęć niesienia pomocy drugiemu człowiekowi.

Jak co roku uczniowie ZSM w Radziejowie wykonali własnoręcznie świąteczne stroiki, Kartki z życzeniami oraz broszki filcowe. Należy tu pochwalić szczególne zaangażowanie, pomysł i zdolność uczennicy III Taż Joanny Wrzesińskiej. Z prezentami 11.12.2015 r. uczniowie klasy III WK i III Taż odwiedzili pensjonariuszy Zakładu Leczniczo – Rehabilitacyjnego w Radziejowie. Przepiękne stroiki były dla ducha, a dla podniebienia pierniczki sporządzone przez uczniów III WK: I. Barczak, M. Syrockiej, N. Barszcz oraz W. Pańkę i ciasteczka wykonane przez uczniów pierwszej klasy gastronomicznej. Przepyszne w smaku i cieszące oko dekoracjami świątecznymi mufinki przygotowali uczniowie III Taż. Absolutną mistrzynią w pracy z mufinkami była Anna Czerwińska. Wiersze o tematyce świątecznej i kolędy wprowadziły chore osoby w świąteczny nastrój. Narrator w osobie Huberta Woźniaka spisał się wybornie. Kolędy śpiewane przy akompaniamencie Dawida Szczepankiewicza z II Bim. Nad całością czuwali nauczyciele ZSM Iwona Matuszak i Anna Darowska.

Satysfakcja z wykonania czegoś, bezinteresownie dla drugiego człowieka jest ważniejsza od nagrody i pieniędzy. Radość tworzenia i radość dzielenia to piękne czyny, to odruch serca i ludzka dobroć.

Nasi uczniowie doskonale to czują – to się pięknie przekłada na ich przyszłe życie. W dzisiejszym świecie pomoc, życzliwość, uśmiech to rzecz duża. Trzeba to nagłośnić, mówić o tym, wciągać kolejne roczniki młodzieży do tolerancji i obcowania z różnymi wiekowo ludźmi.

Uczniowie nie zdają sobie sprawy, że śmiewanie kolęd, deklamacja wierszy dla drugiego człowieka to wielka rzecz, to dawanie kawałka swojej wrażliwości i życzliwości, to odruch serca.

Nic dodać – nic ująć, kwintesencja tego co najpiękniejsze – niesienie pomocy drugiemu człowiekowi – choremu i niepełnosprawnemu. Cieszymy się, że w naszej szkole mamy taką wspaniałą młodzież.

Tekst.   Iwona Matuszak

Zdjęcia. Damian Kalinowski

Galeria

Partnerzy

Partner nr1

Partner nr2

Partner nr3

Sponsorzy

Powiat Radziejowski

Sponsor2

RYDZ

Krukowiak

Sponsor5

Sponsor6

Sponsor7

Sponsor8