Strona główna

Magia Świąt – radość tworzenia i radość dzielenia

Magia Świąt – radość tworzenia i radość dzielenia.

Zbliżają się święta Bożego Narodzenia, to szczególny okres, gorący czas przygotowań. Święta te niosą ze sobą miłość, radość, refleksję nad życiem i chęć niesienia pomocy drugiemu człowiekowi.

Jak co roku uczniowie ZSM w Radziejowie wykonali własnoręcznie świąteczne stroiki, Kartki z życzeniami oraz broszki filcowe. Należy tu pochwalić szczególne zaangażowanie, pomysł i zdolność uczennicy III Taż Joanny Wrzesińskiej. Z prezentami 11.12.2015 r. uczniowie klasy III WK i III Taż odwiedzili pensjonariuszy Zakładu Leczniczo – Rehabilitacyjnego w Radziejowie. Przepiękne stroiki były dla ducha, a dla podniebienia pierniczki sporządzone przez uczniów III WK: I. Barczak, M. Syrockiej, N. Barszcz oraz W. Pańkę i ciasteczka wykonane przez uczniów pierwszej klasy gastronomicznej. Przepyszne w smaku i cieszące oko dekoracjami świątecznymi mufinki przygotowali uczniowie III Taż. Absolutną mistrzynią w pracy z mufinkami była Anna Czerwińska. Wiersze o tematyce świątecznej i kolędy wprowadziły chore osoby w świąteczny nastrój. Narrator w osobie Huberta Woźniaka spisał się wybornie. Kolędy śpiewane przy akompaniamencie Dawida Szczepankiewicza z II Bim. Nad całością czuwali nauczyciele ZSM Iwona Matuszak i Anna Darowska.

Satysfakcja z wykonania czegoś, bezinteresownie dla drugiego człowieka jest ważniejsza od nagrody i pieniędzy. Radość tworzenia i radość dzielenia to piękne czyny, to odruch serca i ludzka dobroć.

Nasi uczniowie doskonale to czują – to się pięknie przekłada na ich przyszłe życie. W dzisiejszym świecie pomoc, życzliwość, uśmiech to rzecz duża. Trzeba to nagłośnić, mówić o tym, wciągać kolejne roczniki młodzieży do tolerancji i obcowania z różnymi wiekowo ludźmi.

Uczniowie nie zdają sobie sprawy, że śmiewanie kolęd, deklamacja wierszy dla drugiego człowieka to wielka rzecz, to dawanie kawałka swojej wrażliwości i życzliwości, to odruch serca.

Nic dodać – nic ująć, kwintesencja tego co najpiękniejsze – niesienie pomocy drugiemu człowiekowi – choremu i niepełnosprawnemu. Cieszymy się, że w naszej szkole mamy taką wspaniałą młodzież.

Tekst.   Iwona Matuszak

Zdjęcia. Damian Kalinowski

Galeria

Oferta edukacyjna

oferta edukacyjna

Partnerzy

Partner nr1

Partner nr2

Partner nr3

Sponsorzy

Powiat Radziejowski

Sponsor2

RYDZ

Krukowiak

Sponsor5

Sponsor6

Sponsor7

Sponsor8