Strona główna

Apel 11.11.2015 r.

„WOLNOŚĆ KOCHAM I ROZUMIEM”

Co to jest współczesny patriotyzm?

Odpowiedzi na te i inne pytania, dostarczył program artystyczny poświęcony 97 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczysta akademia odbyła się 10.11.2015 r. w świetlicy szkolnej ZSM. Uczniowie zaprezentowali kultowe utwory: Jacka Kaczmarskiego „Mury” w wykonaniu Andrzeja Koniecznego i Michała Gutowskiego z kl. 3 TLa, również w tym wykonaniu usłyszeliśmy piosenkę „Wolność kocham i rozumiem”. Andżelika Romanowska z kl. 2 Log wyśpiewała „Ojczyznę” M. Grechuty oraz tytułową piosenkę z filmu „Miasto44”.

            Manifest współczesnego pokolenia „Żeby Polska” Jana Pietrzaka zaśpiewała Anna Łęga z kl. 2 Log. Wiersze recytowały, debiutujące na scenie, uczennice klasy 1 TL: Klaudia, Dominika, Sara, Oliwia, oraz Teresa z kl. 2 Log, w narratora wcielił się Patryk Lubiński z 2 Log.

            W uroczystości zaprezentowano wiersz „Ojczyzna” napisany przez ucznia naszej szkoły, Mateusza Manelskiego. Recytujący uczniowie: Patrycja Paliwoda oraz Hubert Woźniak, wyrazili głos młodego poety na temat współczesnego patriotyzmu:

„nasze serca miłością przepełnione do ojczyzny, bić nigdy nie przestaną”

Akademia była doskonałą lekcją patriotycznego wychowania.

Organizatorzy:

Beata Gołębiewska

Aurelia Barczak

Karol Brzykcy

oraz klasy współgospodarzące 3 TL, 1 TL z wychowawcami.

Galeria

Oferta edukacyjna

oferta edukacyjna

Partnerzy

Partner nr1

Partner nr2

Partner nr3

Sponsorzy

Powiat Radziejowski

Sponsor2

RYDZ

Krukowiak

Sponsor5

Sponsor6

Sponsor7

Sponsor8