Strona główna

Zaprzysiężenie uczniów klas mundurowych

lubowanie 20151018 204799039217 października 2015 r. odbyła się w naszej szkole uroczystość zaprzysiężenia uczniów klas mundurowych. Ślubowanie na sztandar szkoły złożyli uczniowie klasy pierwszej i drugiej technikum logistycznego, w których realizowana jest innowacja pedagogiczna „Z mundurem przez życie – podstawy wiedzy o służbach mundurowych”.

W apelu wzięli udział zaproszeni goście, nauczyciele, rodzice i kadeci ze starszych klas. Swoją obecnością zaszczycili nas: Starosta Radziejowski Jarosław Kołtuniak, Wicestarosta Radziejowski Sławomir Staniszewski, Komendant Straży Miejskiej w Radziejowie Paweł Betliński, Dyrektor Biura Kujawsko-Pomorskiego Zarządu Wojewódzkiego LOK w Bydgoszczy Grzegorz Kruk, specjalista ds. sportów obronnych i strzelectwa LOK w Bydgoszczy Olena Sakivska, Prezes Rejonowej Organizacji LOK w Kruszwicy Ryszard Greinert oraz Dyrektor ds. koordynacji szkół mundurowych Bydgoskiego Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Bydgoszczy płk. Krzysztof Groch. O doniosłą oprawę zadbała orkiestra dęta Szkoły Muzycznej I stopnia w Radziejowie pod kierunkiem Roberta Stranca.

Po ślubowaniu młodsi kadeci: Patrycja Waszak i Damian Lewandowski z kl. 1 Tl oraz Karolina Kowalska z kl. 2 Tl zostali wyróżnieni za zaangażowanie i wysokie wyniki uzyskane w trakcie podstawowego szkolenia wojskowego. Rodzice uczniów odebrali listy gratulacyjne.

Podczas uroczystości Dyrektor szkoły Arkadiusz Włodarski oraz Komendant Straży Miejskiej w Radziejowie Paweł Betliński podpisali akt porozumienia o współpracy, na mocy którego uczniowie klas mundurowych będą mogli zapoznać się z pracą tych służb. Zostały również wręczone medale i odznaczenia za zasługi dla Ligi Obrony Kraju. Odebrali je: Jarosław Kołtuniak – Starosta Radziejowski, Sławomir Pietrzak – kierownik zespołu oraz wyróżnieni kadeci klas mundurowych.

Ponadto na podstawie Regulaminu Funkcjonowania Klas Mundurowych ZSM Kapituła Specjalności Korpusu Kadetów nadała wyróżniającym się uczniom starszych klas mundurowych specjalność naukową Omnibus, specjalność strzelecką Snajper i specjalność pływacką Delfin. Certyfikat Omnibus, przyznawany za wysokie wyniki w nauce oraz osiągnięcia w konkursach i olimpiadach przedmiotowych otrzymało 21 kadetów. Certyfikat Snajper uzyskało 11 uczniów, którzy wcześniej zaliczyli podstawowe szkolenie z posługiwania się bronią sportową i osiągali bardzo dobre wyniki w strzelaniu sportowym. Certyfikat Delfin przyznano 5 kadetom za umiejętności pływackie i udział w zawodach pływackich.

W programie nie zabrakło tradycyjnego poczęstunku. Była też okazja do wspólnych, pamiątkowych zdjęć.

Galeria

Oferta edukacyjna

oferta edukacyjna

Partnerzy

Partner nr1

Partner nr2

Partner nr3

Sponsorzy

Powiat Radziejowski

Sponsor2

RYDZ

Krukowiak

Sponsor5

Sponsor6

Sponsor7

Sponsor8