Strona główna

„Jak Kleopatra” podstawy sztuki makijażu

Jak Kleopatra  W klasie pierwszej ZSZ w zawodzie fryzjer realizowana jest innowacja pedagogiczna „Jak Kleopatra"
  W październiku w ramach innowacji pedagogicznej odbyły się pierwsze zajęcia poświęcone pielęgnacji dłoni. Uczennice wiedzą już jak ważne są zdrowe i zadbane dłonie w pracy fryzjera. W tym zawodzie pracuje się rękoma i często naraża się je na kontakt z substancjami chemicznymi. Chociaż wydają się mocne i wytrzymałe, są wrażliwe i podatne na uszkodzenia. Pierwsze oznaki starzenia skóry i rodzaj wykonywanej pracy najlepiej widać na dłoniach. Nie pielęgnowana skóra dłoni starzeje się bardzo szybko i to w sposób widoczny. Codzienny kontakt ze środkami fryzjerskimi, płynami myjącymi, szamponami i wodą sprawia, ze skóra dłoni staje się szorstka, popękana i sucha. Właśnie specyfika tego zawodu wymaga szczególnej dbałości o stan skóry dłoni i paznokci.


  Podczas pierwszych zajęć uczennice poznały tajniki pielęgnacji dłoni i paznokci. Miały okazję poddać swoje dłonie zabiegom regeneracyjnym. Najpierw wykonywały peeling dłoni, który spowodował złuszczenie naskórka, poprawił ich ukrwienie i stan ogólny skóry. Następnie nakładały na skórę dłoni maskę regenerującą, która doskonale nawilżyła i zregenerowała skórę rąk i paznokcie. Na zakończenie spotkania uczennice przekonały się, że ładny wygląd dłoni i paznokcia zapewni odpowiednio dobrany manicure. Poznały techniki usuwania skórek, piłowania paznokci oraz malowania ich lakierem.
Zajęcia spotkały się z dużym zainteresowaniem wśród uczennic. Chętnie wzięły w nich udział i zauważyły różnice w wyglądzie rąk po zabiegu. Spotkanie nie mogłoby się odbyć bez życzliwości firmy AVON, która zapewniła kosmetyki niezbędne do wykonania zabiegu oraz profesjonalnych porad konsultanta.

Wioletta Chrzanowska

Oferta edukacyjna

Oferta edukacyjna

Partnerzy

Partner nr1

Partner nr2

Partner nr3

Sponsorzy

Powiat Radziejowski

Sponsor2

RYDZ

Krukowiak

Sponsor5

Sponsor6

Sponsor7

Sponsor8