Strona główna

Udział młodzieży ZSM w Dożynkach Gminy Radziejów

             1000620 390756567718600 2033001170 n W świecie nowoczesnych technologii słowo DOŻYNKI brzmi nienowocześnie, wydaje się pojęciem zapomnianym szczególnie przez naszą młodzież. Dlatego zaproszenie przedstawicieli naszej szkoły ZSM w Radziejowie przez KGW na Gminne Dożynki ucieszyły nas nauczycieli. Cieszymy się, że są jeszcze wśród nas ludzie, którzy w „globalnej wiosce” widzą indywidualne małe Ojczyzny i kultywują tradycję, które dzięki nim są nadal żywe. W ZSM klasach gastronomicznych są pielęgnowane tradycje kuchni kujawskiej i cieszą się dużym zainteresowaniem. Dzięki pracy uczniów oraz nauczycieli ZSM: Anny Alwin, Anny Darowskiej, Iwony Matuszak, Wandy Marynowskiej, Aleksandry Walczak, Grzegorza Matuszaka i Czesława Tarneckiego powstał kujawski tradycyjny stół dożynkowy. Potrawy nie były wyszukane, ale bardzo polskie, kujawskie i smaczne o czym świadczy oblegany stół. Zgodnie z hasłem roku szkolnego 2013/2014 pani minister Krystyny Szumilas „szkoła w ruchu” młodzież naszej szkoły chętnie uczestniczy w dodatkowych przedsięwzięciach na terenie powiatu lub poza reprezentując siebie i promując szkołę – o czym świadczy udział młodzieży w dożynkach.

Tekst: I. G. Matuszak

Oferta edukacyjna

Oferta edukacyjna

Partnerzy

Partner nr1

Partner nr2

Partner nr3

Sponsorzy

Powiat Radziejowski

Sponsor2

RYDZ

Krukowiak

Sponsor5

Sponsor6

Sponsor7

Sponsor8