Strona główna

NA EUROPEJSKĄ NUTĘ W MECHANIKU

 
NA EUROPEJSKĄ NUTĘ W MECHANIKU 04 października 2013 roku w Radziejowskim Domu Kultury odbył się II Ogólnopolski Festiwal Piosenki Europejskiej zorganizowany przez Zespół Szkół Mechanicznych w Radziejowie. Patronat Honorowy objął Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki, Starosta Powiatu Radziejowskiego Henryk Gapiński i Stowarzyszenie Rozwoju Powiatu Radziejowskiego. Organizatorami byli nauczyciele Zespołu Szkół Mechanicznych w Radziejowie: Wioletta Chrzanowska, Karol Brzykcy i Krzysztof Chrzanowski. Nad aranżacją sceny czuwała Pani Beata Gołębiewska. Do finału tegorocznego festiwalu zakwalifikowało się 38 uczestników nie tylko z województwa kujawsko-pomorskiego, ale także z innych miejscowości takich jak: Wałcz, Ostrów Wielkopolski, Zielona Góra, Konin, Warszawa, Śrem, Kielce, Wrocław, Kutno, Kurzętnik, Szczecin i innych. Nie zabrakło również wykonawców z naszego regionu. Festiwal miał formę konkursową w dwóch kategoriach: szkoły gimnazjalne i szkoły ponadgimnazjalne. Celem festiwalu była prezentacja dorobku artystycznego solistów, popularyzacja śpiewania piosenek, stworzenie możliwości wymiany doświadczeń artystycznych młodych wokalistów amatorów, doskonalenie umiejętności posługiwania się językami obcymi i ojczystym. Profesjonalne jury pracowało w składzie:

Przewodniczący - Jacek Beszczyński - muzyk, kompozytor, wokalista z Torunia
Danuta Wielgosz - dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Radziejowie
Artur Grudziński - pianista, kompozytor i aranżer z Bydgoszczy

Czytaj więcej...

Najlepszy Regionalny Produkt Spożywczy Pomorza i Kujaw 2013

Kopia PB141806W dniu 14.11.2013r. uczennice z Zespołu Szkół Mechanicznych III klasy Technikum Usług Gastronomicznych Katarzyna Lewandowska i Natalia Lisota wraz z opiekunami Anną Alwin i Aleksandrą Walczak wzięły udział w VIII Wojewódzkim Konkursie „Najlepszy Regionalny Produkt Spożywczy Pomorza i Kujaw 2013”, pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Kujawsko - Pomorskiego. Konkurs został zorganizowany przez Stowarzyszenie Naukowo - Techniczne Inżynierów i Techników Przemysłu Spożywczego Oddziału Toruńskiego przy współudziale Urzędu Marszałkowskiego. Kapituła Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Przemysłu Spożywczego oceniała: wysoką jakość, wartość odżywczą i zdrowotną , estetykę oraz oryginalność receptur potraw. Rywalizacja odbyła się w dwóch kategoriach: „zakłady przetwórcze przemysłu spożywczego” i „restauracje”. Kapituła Konkursowa pod przewodnictwem Pana Edmunda Kośnika Przewodniczącego Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Przemysłu Spożywczego Oddziału Toruńskiego przyznała w kategorii „restauracje” II miejsce naszej potrawie „Nadgoplańskie przysmaki z domowej wędzarni”. Okazuje się, że po raz trzeci z rzędu kulinarny kunszt naszych uczniów, kształcących się w zawodach gastronomicznych został dostrzeżony i doceniony, co niewątpliwie świadczy o jakości kształcenia w naszej placówce w zawodach gastronomicznych. Jest to dla nas tym większe wyróżnienie, iż rywalizowaliśmy w kategorii „restauracje” z 10 profesjonalnymi lokalami gastronomicznymi i 3 szkołami gastronomicznymi z województwa. Kapituła oceniała w sumie 36 produktów i potraw.

Czytaj więcej...

OLIMPIADA TEOLOGII KATOLICKIEJ

Dnia 29.11.2013 r. w szkole odbyła się XXIV Olimpiada Teologii Katolickiej.

Hasło tegorocznej edycji Olimpiady brzmiało: Męczennicy XX wieku – Świadkowie wiary. Jej celem było zapoznanie uczniów z historią i świadectwem wiary męczenników XX wieku, ich życiem, działaniem i wpływem na sytuację i przemiany społeczno-kulturowe Europy i świata.

Udział w Olimpiadzie wzięło 9 uczniów.

Wyniki Olimpiady:

I miejsce – Aleksandra Szczepańska kl.1Tla

II miejsce – Ilona Żak kl. 1Tla

III miejsce ex aequo – Natalia Górska i Marta Zachwieja z kl. 1 Tla

Dziękujemy za udział, gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie.

Ola i Ilona będą reprezentowały szkołę w etapie diecezjalnym, który odbędzie się 07.03.2014 r. w Kościele pw. Podwyższenia Krzyża Św. w Kole.

Tekst: Zbigniew Kozłowski

Foto: Sylwester Wojciechowski

Galeria

OLIMPIADA PCK

           pck 13 grudnia 2013 w Naszej Szkole odbył się rejonowy (powiatowy) etap XXII Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Trybu Życia PCK. Mimo bardzo trudnych pytań naszym uczennicom udało się uzyskać dwa  pierwsze miejsca w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Wygrała Kasia Kwiatkowska z 3 Tgl. Gratulujemy i czekamy na wyniki z Bydgoszczy, gdzie w marcu odbędzie się etap okręgowy. Jest o co walczyć, ponieważ finaliści etapu centralnego dostają cenne nagrody, np. dobrej jakości tablety, zwycięzca w kategorii szkół ponadgimnazjalnych otrzymuje indeks na wybrany kierunek Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

                      images                          SK HDK PCK “Czerwona Róża”

Galeria

Konkurs na domek wyczarowany z piernika

Konkurs na domek wyczarowany z piernika  Uczniowie klas gastronomicznych naszej szkoły wzięli udział w "Konkursie na chatkę wyczarowaną z piernika". Pierszwe próby poczyniono podczas zajęć w szkolnej pracowni. Okazało sie, że wyczarowanie takiej budowli wymaga nie tylko umiejętności kulinarnych ale również zdolności plastycznych i dekoracyjnych. Pieczenie poza nauką było też fajną zabawą dla uczniów. 20.12.2013r. wyłoniono mistrzów wyrafinowanych wypieków o tytuł najpiekniejszego domku walczyło 18 budowli.Pierwsze miejsce zajęła Malwina Bugalska z kl. 1Taż, drugie Kamila Nowakowska z kl. 4Tag, trzecie Małgorzata Wiśniewska z kl. 2H.
  Prace uczniów można było podziwiać w swietlicy szkolnej. Specyficzny aromat wypieków wprowadzał zwiedzających wystawę w atmosferze zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Niektóre z prac przygotowanych przez naszych uczniów okazały sie przepiękną ozdobą światecznego stołu oraz pyszną lekko strawną przekąską podczas świąt.

K.Matykiewicz,W Chrzanowska

III Regionalny Przegląd Piosenki Szkół Ponadgimnazjalnych Pomorza i Kujaw „King of the stage”

King of the stageW dniu 15 stycznia 2014r. w Zespole Szkół Mechanicznych w Radziejowie pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotra Całbeckiego oraz Starosty Powiatu Radziejowskiego Henryka Gapińskiego odbył się III Regionalny Przegląd Piosenki Szkół Ponadgimnazjalnych „King of the stage”. Festiwal zorganizowali Anna Alwin, Zbigniew Kozłowski, Jolanta Bałuk, Beata Gołębiewska. Oprawę techniczną festiwalu zapewnił Krzysztof Nejman muzyk, nauczyciel Zespołu Szkół i Placówek w Piotrkowie Kuj, lider zespołu „ Equator”. Na scenie zaprezentowały się zespoły rockowe oraz  soliści, ze szkół regionu Pomorza i Kujaw. King of the stage Organizatorzy powołali jury w składzie: przewodniczący Sławomir Jagas lider zespołu „ Zdrowa Woda”, Beata Lipska absolwentka Szkoły Muzycznej we Włocławku, Tomasz Rozpendowski muzyk, lider zespołu ”Malina Blues Band”, Elżbieta Lis i Dariusz Jaskrowski  nauczyciele Szkoły Muzycznej w Radziejowie. Szeroki, różnorodny repertuar od piosenki współczesnej, przez rockową i aktorską oraz wysoki i wyrównany poziom uczestników spowodował, że jury miało „twardy orzech do zgryzienia”, tym bardziej, że przyznawało nagrody w dwóch kategoriach: zespoły oraz  soliści.

Czytaj więcej...

Oferta edukacyjna

Oferta edukacyjna

Partnerzy

Partner nr1

Partner nr2

Partner nr3

Sponsorzy

Powiat Radziejowski

Sponsor2

RYDZ

Krukowiak

Sponsor5

Sponsor6

Sponsor7

Sponsor8